18:15, 13.05.2020

Аналізатор проб на коронавірус з’явився у Дніпропетровському лабораторному центрі

Дніпропетровський обласний лабораторний центр одержав від Фонду Ріната Ахметова і ДТЕК сучасний аналізатор ПЛР-тестів на коронавірус CFX96 Touch.

поділитись:
Аналізатор проб на коронавірус з’явився у Дніпропетровському лабораторному центрі - фото 1

Крім аналізатора, медзакладу передали і джерело безперебійного живлення, що забезпечить функціонування апарату навіть у разі екстрених відключень електрики.

Аналізатор проб на коронавірус з’явився у Дніпропетровському лабораторному центрі - фото 16731

 

Апарат виробництва компанії BIO-RAD (США) має високу точність аналізів, а також оперативність – від моменту забору крові до результату проходить не більше півгодини. Крім тестів на коронавірус, цей апарат проводить аналіз проб на ВІЛ, гепатити та інші віруси.

«Фонд Ріната Ахметова продовжує забезпечувати українських медиків найнеобхіднішим у боротьбі з коронавірусом. У переліку медичних потреб, підготовленому Фондом спільно з Міністерством охорони здоров'я України, окремим рядком йдуть аналізатори проб на коронавірус, аналізатор ПЛР-тестів. Сьогодні Фонд передає українським медикам вже третій такий прилад, тепер у Дніпро. Раніше аналізатори отримали Маріуполь і Київ. Рінат Ахметов виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень, і Фонд продовжує закуповувати для державних лікарень необхідне обладнання, засоби індивідуального захисту для лікарів, експрес-тести для пацієнтів із симптомами вірусу і для медиків, які контактують із хворими», – сказала Наталія Ємченко, член наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Бондаренко подякував Фонд Ріната Ахметова за допомогу регіону і зазначив, що епідемія коронавірусу згуртувала українське суспільство.

«З самого початку епідемії в боротьбу з коронавірусом в регіоні активно включилися бізнес-партнери. Дуже вдячні їм за цю підтримку. Для нас важливий кожен благодійний внесок, адже зупинити пандемію і подолати її наслідки можна тільки спільними зусиллями. Так, завдяки плідній співпраці Обласного штабу протидії коронавірусу з підприємствами регіону медики отримують вкрай необхідні засоби захисту, а ще сучасне обладнання. Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова за 30 тисяч експрес-тестів, які область одержала в квітні, і за сучасний апарат для ПЛР-діагностики», – зазначив Олександр Бондаренко.

Директор Дніпропетровського обласного лабораторного центру Олександр Штепа не приховував радості, коли отримував суперсучасний аналізатор:

«Аналізатор CFX96 Touch - одна з найсучасніших систем ПЛР-досліджень. Він дозволяє одночасно продіагностувати 94 пацієнта. Дуже вдячні за підтримку колективу нашого центру».

Зі свого боку, представник ДТЕК в Дніпропетровській області Олександр Савенко зазначив, що всі підприємства групи SCM активно включені в боротьбу із загрозою пандемії.

«Сьогодні спільними зусиллями надається велика допомога регіону. У Дніпропетровській області працює велика кількість підприємств ДТЕК і Метінвест, і для нас вкрай важливо надати підтримку не тільки нашим співробітникам, а й усім жителям регіону», – сказав Олександр Савенко.

Представник Групи «Метінвест», член Дніпропетровського обласного штабу протидії коронавірусу Дмитро Мурашко висловив упевненість у тому, що заходи, які вживаються для боротьби з поширенням вірусу, обов'язково дадуть свої плоди.

«Це цеглинки у фундамент нової системи охорони здоров'я в країні та регіоні», – сказав Дмитро Мурашко.
Аналізатор проб на коронавірус з’явився у Дніпропетровському лабораторному центрі - фото 16732

 

Директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації Валерій Сердюк розповів, що в регіоні вже близько 800 осіб мають підтверджений діагноз «коронавірус» і зазначив, що отримання аналізатора – велика подія:

«Кожна машина, яка приходить в лабораторний центр, дозволяє розширити можливості області в ПЛР-діагностиці. Це неоціненна допомога».

Про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні в боротьбі з коронавірусом, – читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.