18:52, 06.05.2020

У Міносвіти відповіли, чи повинні студенти оплачувати навчання під час карантину

Міністерство освіти і науки пояснило, чи повинні студенти-контрактники платити за навчання під час карантину.

поділитись:
У Міносвіти відповіли, чи повинні студенти оплачувати навчання під час карантину - фото 1

ВНЗ України працюють на принципах автономії і самоврядування. Тому, чи повинні платити студенти за контракт під час карантину чи ні - кожен ВНЗ буде вирішувати самостійно, пише сайт "Соцпортал".

Студенти можуть подати заяву і попросити реструктуризувати оплату, оскільки "в разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний".

Про це сказано у відповіді Міністерства освіти і науки України на запит.

"Керівники навчальних закладів в разі потреби можуть, наприклад, самостійно реструктуризувати оплату освітньої послуги, встановлену в договорі (Контракті), укладеним між навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою і встановити термін оплати протягом поточного навчального року на мотивований запит особи з урахуванням підтверджених фактів суттєвого тимчасового зниження доходів або припинення роботи. На підставі викладеного, вважаємо, що питання оплати освітніх послуг необхідно вирішувати з руков дством відповідної установи вищої освіти", - сказано в повідомленні.


При цьому на сайті електронних петицій до президента України вже з'явилася пропозиція знизити вартість денного навчання на контракті на час карантину до вартості заочного відділення.