14:20, 24.05.2020

Як не стати жертвою вуличних тварин?

Безпритульні собаки напали на чотирирічного хлопчика. Це сталося у Пологах, через те, що люди підгодовували тварин. У Маріуполі хвостаті теж збираються у зграї та кочують біля магазинів та ринків.

поділитись:
Як не стати жертвою вуличних тварин? - фото 1

Західний ринок. Зграї безпритульних тварин. Віктор живе неподалік. До чотирилапих ставиться з розумінням.

«Багато я бачив раніше було собак. А потім нападали на перехожих, на дітей. А зараз нормально. Годують їх наші торговці, так що все нормально. Вони ж охороняють територію, це ж свої, як кажуть», - каже житель Маріуполя.

Не боїться собак і Євгенія. Бо має свою, тільки домашню. Вінкессі 8 місяців, на вуличних хвостатих вона - жодної уваги.

«Їсти-то всі хочуть, так би мовити, але я не думаю, що це дуже погано, що ми їх будемо годувати і вони будуть тут. Звичайно, вони в зграї перетворюються і відстоюють свою територію, але поки таких випадків у нас не було, щоб нападали і загризали когось», - каже жінка.

Людмила також жаліє тварин. Утім згадує й декілька неприємних ситуацій.

«У нас був дикий випадок в минулому році - за голову вкусила бродячий собака. Викликали міліцію, викликали службу. Але випадок жахливий, там взагалі дитина жах - рана була така, зашивали, ось знову тут же, в цьому ж районі. Один раз навіть вкусила сина і довелося робити купу непотрібних щеплень».

Останній випадок трапився у Маріуполі у четвер. Бродячий пес укусив чоловіка за руку. Таких собак виловлюють співробітники підприємства "Щасливі тварини". На місце виїжджають після заяв, які можна залишити на офіційних сторінках або за вказаним номером. Директорка закладу Олена Швидка розповідає, скарг - дуже багато.

«Заявки надходять різного характеру починаючи від агресивної поведінки тварини і закінчуючи проханням про стерилізацію. Тут повинні утримуються тварини до проведення стерилізації, тобто 14 днів. І вакцинувати їх. Після стерилізації собаки тут містяться для того, щоб у них зажили шви, і вони були готові до випуску на вулицю».

Собак із притулку маріупольці можуть забрати додому. Якщо ні, то підприємство укладає договір з опікунами, які доглядатимуть за тваринами. Людмила Костянтинівна - одна з них.

«Займаюся волонтерством, ну, як з кішками, так і з собаками. Годую в певних місцях прибираю за ними, лечу, якщо травмується тварина. Я не одна така, ми збираємося, робимо операції, лікуємо їх».

Якщо ви теж бажаєте допомагати ось таким безпритульним, звертайтеся до підприємства "Щасливі тварини".