10:10, 25.01.2020

Без корупції! Тепер наявність ліків у медзакладах можна перевірити пацієнтам

Українці можуть перевірити наявність препаратів у будь-якій лікарні країни. Через інтернет, або ж у самому медзакладі. Та, що робити, коли шпателі, бинти чи то пігулки - все це є, але з вас вимагають: несіть ще!

поділитись:
Без корупції! Тепер наявність ліків у медзакладах можна перевірити пацієнтам - фото 1

Один із центрів медико-санітарної допомоги Маріуполя. На стенді - декілька аркушів - ліки, що є в наявності. Список змінюють щодня. Ганна Бєлова - місцевий провізор. Показує залишки препаратів.

"Весь перевязочный материал есть. И шприцы. Есть и спиртовые салфеточки, и спирт. Все медикаменты. Мы обеспечены всем" – каже провізор Ганна Бєлова.

Ліків стільки, що вистачить до березня, - каже Ганна. А ще два роки тому деякі полиці були майже порожні.

"У нас больше всего. Если раньше люди покупали, то теперь люди не покупают" – каже провізор.

Усе це - для невідкладної допомоги. Коли екстрено треба знеболити чи то знизити тиск хворому. А спирт, вата та бинти - в перев'язочну.

"Вообще ничего не было. Сейчас вроде есть немножечко, получаем что-нибудь. Ну, если есть потребность в каком-нибудь материале специфическом, мы пишем списки, например специальная нить, которая не вызывает отторжения, естественно, других осложнений хирургических. Конечно мы пишем списки" – каже хірург Володимир Сафронов.

Пані Надія - ходить в поліклініку до хірурга. Бо перенесла операцію. Запевняє: жодного разу тут лікарями нічого не давала.

"Это честно. Если в больнице были проблемы, что сумки надо носить лекарств, все на свете и огромные, и суммы большие. Даже, если не будет обезболивающего, тебе никто не даст никакого обезболивающего. хоть ты умри, но тебе не дадут".

Кабінет терапевта. Cюди черга близько о 8-й. Бо можна швидко перевірити рівень цукру в крові.

"Тест полосочки мы вставляем в глюкоментр. И выдаются нам скорификаторы. И капелька крови, видите, здесь красненькое горит, капаешь капельку крови и через минуту появляется" – каже медсестра.

"Є ліки". Сайт, на якому можна подивитись наявність безкоштовних препаратів. За які вже сплатила держава. На карті - уся Україна. І кожен державний медзаклад. Та, що робити, коли шпателі або вата є, а з вас вимагають: несіть своє! Тоді радять фахівці: мерщій до головного лікаря!

"Может быть так, что на утро препараты были, а в течение дня они просто использовались, пациенту должны доказать, показать наличие этого препарата с утра, на кого он был списан" – каже головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Олександр Лазаренко.

Та якщо в поліклініках - можуть економити бинти та спирт. В стаціонарах - приховати - ліки, котрі коштують тисячі гривень! Тож будьте пильні та перевіряйте, за що ви вже сплатили - податками!