19:50, 10.01.2020

Скандал через собак у Маріуполі

Деякі містяни звинувачують правцівників підприємства "Щасливі тварини". Мовляв, за чотирилапими - належного догляду немає. Вони голодні та виснажені. До комунальників поїхали наші кореспонденти. Без попередження. І побачили в яких умовах утримують псів.

поділитись:
Скандал через собак у Маріуполі - фото 1

Днями жителька Маріуполя зробила у соцмережах допис, під яким за декілька днів назбиралося понад 200 коментарів.

"На предприятие привезли огромную собаку и посадили в вольер на улице - открывается наружу. У собаки воспаление половых органов, проникнуть в вольер чтобы убрать, да и просто нормально освежить воду невозможно. пёс сидит раной в едкой грязи. Это было последней каплей. Уволилась. Трясутся руки".
Скандал через собак у Маріуполі - фото 3074

 

Після численних звернень до нашої редакції напередодні, ми їдемо до підприємства без попередження. Знімаємо на приховану камеру. Просимо показати тварин. Нас без питань ведуть до собак. Кажуть, за ними - доглядають.

Сьогодні біля входу до закладу зібралися зоозахисники. Головне питання - недопущення евтаназії. Тобто приспати тварину тільки одна людина не може. Таке рішення приймає лише комісія з п'ятьох осіб.

"Это кинолог, это зоопсихолог, это волонтёры, то есть громадские организации, которые занимаются защитой прав именно животных. И тогда уже ветеринар. Но никак, ни в коем разе один ветеринар не может принимать решение" – каже зоозахисниця Вікторія Морева.

Керівництво ж запевняє - тварин ніхто не вбиває. Однак не заперечують: організація зараз переживає скруту.

"Начать надо с малого. В некоторых городах совсем нет таких предприятий. И то, что сейчас у нас есть, видите как - проблема ветеринара. Расширится предприятие - мы получим больше собак. Кто будет делать с ними процедуры, да?" – каже директорка комунального підприємства "Щасливі Тварини" Олена Швидкая.

Бюджет підприємства складає майже три мільйони гривень. Проте цьогоріч міська влада виділить більше коштів. Усе задля залучення нових кадрів та ремонту закладу.

"Мы в декабре забрали проект с экспертизой. В этом году на начальной стадии нам выделено с городского бюджета 2 миллиона. Будем организовывать площадки, устройство вольеров для того, чтобы на время ремонта тут животные как можно меньше получали разных стрессов" – розповів заступник міського голови Михайло Когут.

Чиновники та зоозахисники пообіцяли зібратися на нараду в понеділок. Хочуть обговорити питання, що виникли. А ми зі свого боку будемо стежити за розвитком подій.