13:24, 07 жовтня

Багаття заборонені. Куди дівати опавше листя?

Одним - сезонна фотозона, іншим - добриво, а подекуди навіть паливо. З початком холодів опале листя встеляє подвір'я і парки. Разом із тим у повітрі з'являється отруйний запах диму. Чому не варто розводити багаття з такого сухостою? Та як правильно із цим поводитись, аби не натрапити на штраф?

поділитись:
Багаття заборонені. Куди дівати опавше листя? - фото 1


Одним - шурхіт під ногами, а для інших - їдкий дим. Жителі приватного сектору згадують: торік восени їхньою вулицею літав попіл від опалого листя. Нині місцеві намагаються вогнища не розводити, принаймні на дворі. Бояться через великі штрафи. Деякі роблять з нього добриво – компостують. Так само чинять і комунальники. Навесні та влітку збирають суху траву, гілки та листя.

«Щодня виставляємо близько 10 одиниць спецтехніки. Близько 4 тонн ми зараз щодня все одно збираємо і вивозимо на полігон. Є там спеціально викопана яма. Скажімо так, компост», - розповідає директор КП "Зеленбуд" Сергій Кесарев.

Спалювати суху траву та листя не варто - кажуть екологи. Мовляв, під час горіння у повітря викидається не лише чадний газ, але й важкі метали. Крім того, вогонь може перекинутися на інші ділянки.

«Певні представники фауни здійснюють зимівлю в цих місцях. І так далі, і так далі, і так далі. Ці наслідки можуть бути на наш перший погляд, напевно, невидимими. По-друге, напевно, малозначними. Але вони будуть мати певний ефект з точки зору 2-4 років», – наголошує голова управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян.

Торік на Луганщині вогонь знищив тисячі гектарів лісу, сотні людей залишилися без домівок. За версією слідства одна з можливих причин - необережне поводження з вогнем.
Тим паче за розведення багаття на придорожніх ділянках поліцейські можуть покарати гривнею.

«Згідно статті 77, прим 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено сплату штрафу у розмірі від 3600 гривень до 21420 гривень», - зазначила пресофіцерка Маріупольського районного управління поліції Мирослава Попова.

Правоохоронці додають, в окремих випадках за підпал сухої рослинності може загрожувати тюрма.