14:00, 05 квітня

Бере участь у надскладних операціях. У Маріуполі працює кардіохірург з Харківщини

Кардіохірург Антон Матасов приїхав до Маріуполя з Харкова. Молодий лікар планував попрацювати у військовому госпіталі, але нині - однин з членів команди Кардіосудинного центру. Про це повідомляє пресслужба міськради.

поділитись:
Бере участь у надскладних операціях. У Маріуполі працює кардіохірург з Харківщини - фото 1

Антон народився в місті Ізюм на Харківщині. Лікарем вирішив бути з дитинства.

Я пам'ятаю, що по телевізору показували передачу про хірурга. Мене це дуже зацікавило, і я відразу вирішив, що хочу теж рятувати людські життя, говорить Антон.

Тому після 9-го класу вступив до Ізюмського медучилища. По закінченню навчання працював в поліклініці медбратом. Потім вирішив стати студентом Харківського національного медичного університету.

У 2017 році, коли був інтерном, Антон Матасов захотів поїхати працювати у військовий госпіталь до Маріуполя.

Я думав, що в Маріуполі військова обстановка. Але коли приїхав виявилося, що в місті спокійне, мирне життя. Більш того, все розвивається і змінюється в кращий бік. Військовий госпіталь, при цьому, вже розформовувався. Зате готували відкрити унікальний для регіону Кардіосудинний центр, - розповідає Антон.

Його прийняли в колективі, і лікар вирішив залишитися в місті. Молодий фахівець спочатку знімав кімнату в гуртожитку. А торік отримав службову квартиру.

Нині Антон Матасов - штатний співробітник відділення судинної хірургії Кардіосудинного центру. За його плечима - понад тисяча асистенцій. Зараз бере участь у найскладніших операціях. Серед них - перша в місті операція з відновлення проходження судин сонних артерій.

Це складна операція, яку роблять далеко не в кожному обласному центрі. Раніше такі втручання в Маріуполі були просто неможливі. Тепер, завдяки новому обладнанню, це стало можливим, - говорить лікар.

Операції іноді тривають понад шість годин.

Хірург повинен бути відповідальним і розуміти, що легко ніколи не буде. На початку завжди є страх, що не впораєшся але, з часом, його долаєш. Головне - не здаватися, не дивлячись на всі складнощі та виклики. Тоді все вийде, - говорить Антон Матасов.

Коли є вільна хвилина, Антон любить ходити гуляти до моря, але робота займає більшість часу.