20:05, 13.08.2020

Близько половини житлового фонду в Маріуполі складають ОСББ

Оновлене подвір'я, капітальний ремонт даху та каналізації, а також економія на опаленні. Учасники об'єднання на вулиці Зелінського вже можуть оцінити переваги проєкту "Затишний двір".

поділитись:
Близько половини житлового фонду в Маріуполі складають ОСББ - фото 1

У подвір'ї на вулиці Зелінського затишно кожному. На дитячому майданчику не вщухають веселощі та сміх. Трохи далі - тиха алейка з клумбами та новенькими лавками. А підтримати фізичну форму можна на сучасних тренажерах, розповідає мешканець багатоповерхівки
Леонід Горностаєв.

«Навіть є чоловіки, яким під 70 вже, як я, наприклад, ті приходять рано, о пів на шосту, о шостій ранку, щоб діти не заважали. Приходять на тренажери і займаються. Двір дійсно змінився. Якось і люди стали посміхатися частіше, і виходити стали з будинків частіше у двір. З'явилися у нас квіти, дерева змінилися. Ну я вже не кажу за будинки».

Завдяки програмі підтримки ОСББ за кілька років життя мешканців дому змінилося, розповідає його голова Алла Овсієнко. Відтоді за рахунок міста встановили освітлення, пластикові вікна та оновили комунікації.

«Коли почався проект затишний двір, ми поміняли всі випуски каналізаційні. З підвалу провели, поміняли на всіх стояках, зробили запорну арматуру. А тепер спробуємо в осінь щось висадити, якісь дерева, якісь кущі. Ну тобто якось зайнятися ландшафтом двору».

4 роки тому абревіатура ОСББ була незнайома більшості містян, розповідає депутатка міської ради Ольга Пікула. Однак зараз жителі можуть оцінити всі переваги унікальної в Україні програми.

«Кожен житель, ось з ким я сьогодні спілкувалася, вони кажуть: "Нам дуже приємно, що місто Маріуполь розквітає не тільки в центрі, не тільки реконструюються центральні проспекти, реконструюються парки, сквери, лікарні, школи". Вони бачать, що місто розквітає в кожному дворі».

Подивитись на результат роботи приїхав також міський голова Вадим Бойченко.

«Ось з кожного такого затишного двору ми і робимо наш затишний місто Маріуполь».

Щороку збільшується не лише кількість ОСББ, а й вартість проєктів, розповів мер. Крім того є ціла низка ініціатив, яка чекає на завершення.

«Раніше затишний двір, вартість його була там 200 тисяч. Це були перші затишні двори. Сьогодні кожен затишний двір - це мільйон, мільйон двісті, півтора мільйона. Ось ці великі проекти: ОСББ, розвиток транспорту, проект по воді, проект заміни вуличного освітлення ... Я вже зі своєю командою бігав, бігав, бігав і ми залучили багато інвестицій. Є величезне бажання це все реалізувати», - каже Вадим Бойченко.

За словами міського голови, сьогодні в Маріуполі налічується близько тисячі ОСББ. І кожне об’єднання має можливість взяти участь у програмі "Затишне подвір'я".