18:35, 16 вересня

Будинок рушиться, куди звертатися?

На гарячу лінію телеканалу «Сигма» звернулися мешканці багатоповерхівки на вулиці Прожекторній. Люди скаржаться - їхній будинок перетворився на руїни, а керівна компанія "Місто для людей" проблему ігнорує. Та й ОСББ створити - не виходить.

поділитись:
Будинок рушиться, куди звертатися? - фото 1

Покрівля та шви - протікають, цоколь - обвалюється, а у під'їзд - страшно заходити. Будинку – півсторіччя. Жителі верхніх поверхів розповідають - кожної зливи з дірки у стелі під'їзду вода тече по стінах та затікає в квартири. Проте фахівці "Міста для людей" діру за цей час так і не закрили, скаржиться власниця такої проблемної квартири Надія. А саме цій компанії щомісяця мешканці сплачують по півтори сотні гривень.

«А куди гроші йдуть? Через те тільки, що ліфт їздить вгору-вниз і все? Хоча-б поставити двері. Тому що немає дверей, під'їзд постійно відкритий. Наркомани. Я живу на сьомому поверсі, ми з дружиною постійно виходимо, підходимо до ліфта - там постійно банки, пляшки, вікна розбиті, шприци валяються», - скаржиться мешканець будинку Іван Корж.

На сьомому поверсі вода через шви теж затікає прямо до квартири.

«Якщо б хоч вони робили, розумієте? Платимо гроші. Ось уже третій рік вже ми платимо як "Місту для людей", і ніхто нічого. У вас має багато боргів. Зателефонуємо - у вас має багато боргів. Я кажу - пріедте, хоч зробіть шви. Я ж не можу, зима йде», - каже власниця квартири Людмила.

Через таке ставлення керівної компанії мешканці будинку хочуть створити власне ОСББ. Проте на роль голови об’єднання поки нікого не знайшли.

«Ми просимо, щоб нас подивилися, щоб може якийсь взявся голова. Ніхто не хоче брати наш будинок. Нехай знайдуть нам такого голови, щоб взявся, щоб з податкової прийшли, з міліцією, всіх підняли на ноги цих квартирантів, щоб платили за квартиру», - каже мешканка Людмила Полякова.

Ми вирішили з'ясувати, чому ж у "Місті для людей" не реагують на заявки мешканців? За старою адресою офісу вже немає. Нова адреса - проспект Миру 31. Проте відповісти на наші питання тамтешні фахівці... не змогли.

Натомість порадили нам звернутися з питаннями до кол-центру. Проте і там - слухавку не взяли.
В управлінні з питань розвитку та підтримки ОСББ розповідають, розірвати договір з "Містом для людей" можна і без створення об’єднання. І - обрати іншу керівну компанію. Для цього треба, аби мешканці підписали протокол, подали його до виконкому та взяли виписку.

«Саме на цю адресу, Прожекторная, 7 збори проводилися, але на той момент були неуспішними. Зараз є голови, які готові допомогти цьому будинку і так само, як і сусідні будинки, вивести їх для того, щоб вони теж створили у себе ОСББ і почали отримувати свої блага», - розповіла начальниця відділу організаційного забезпечення діяльності ОСББ Оксана Санітар.

Тому, аби створити ОСББ та знайти для нього голову мешканцям радять знову звернутися до профільного управління.