15:05, 11.11.2020

Чи можна захиститися від коронавірусу народними методами?

Горілка з часником або препарати, які радять користувачі соцмереж. Деякі українці вірять, що настоянки та цитрини рятують від коронавірусу. Інші ж - питають про лікування в інтернеті.

поділитись:
Чи можна захиститися від коронавірусу народними методами? - фото 1

Соцмережами пані Олена користується щодня. Саме там недавно побачила поради, як лікуватися від коронавірусу. У коментарях - список препаратів та настанови, як і коли їх вживати.

«Це взагалі антибіотик, він взагалі повинен за призначенням лікаря прийматися».

Олена на такі повідомлення не реагує. Каже, з правильним лікуванням може визначитись тільки медик.

«Природно, як моя мама старенька каже:" Лена, попей ось це ", - я на це не звертай уваги, я говорю мовчки" так "і не роблю цього. Тому що у кожного свій відгук на ліки в організму», - каже жителька міста Олена Хохлова.

В інтернеті рекомендують не тільки ліки, але й народні засоби. Хтось дихає кип'яченою содою, хтось - полоще горло горілкою. Про те, що це може вбити коронавірус, пані Валентина не чула. Але знає методи, які точно допоможуть від кашлю.

«Картоплю ось так в полотенечко, розчавити її, потім теплою ганчіркою, такий вовняний, а потім прилаштовуємо в міру як витримає твій організм і потім Відкриваєш її», - розповідає пенсіонерка з Маріуполя.

А ось Валентина Калашнікова радить на такі експерименти часу не гаяти та звертатися до лікарів.

«Я, наприклад, коли мені було погано, у мене просто було ГРЗ, я зателефонувала в кабінет лікаря, а вона мені порадила, що мені сприймати», - каже пенсіонерка.

Медики ж наголошують, інформацію з інтернету необхідно фільтрувати. Вживати вітаміни - можна, але сподіватися на одужання не варто.

«Саме в відношенні коронавирусу вони не мають доказової бази, що вони його вбивають. Є певний протокол, затверджений МОЗ, за яким ми працюємо, там чітко описано, як поступати при легких формах, при середньо-важких, важких. Госпіталізація коли, коли виписувати і лікування», - каже лікар-терапевт Альона Кондур.

Тому фахівці радять при перших симптомах коронавірусу звертатися до сімейного лікаря та забороняють користуватися невідомими препаратами. Самолікування - жодного!