19:15, 21.05.2020

Чи носять маріупольці вишиванку?

Сьогодні відзначають Всесвітній день вишиванки. Наша журналіст Валерія Семічихіна поспілкувалася з тими, хто вийшов на вулицю у національному вбранні.

поділитись:
Чи носять маріупольці вишиванку? - фото 1

У вишиванці чи ні - за проїзд плати. Через карантин традиційний бонус - тим, хто в сорочках - не діє, - кажуть кондуктори. Та й пасажирів у національному вбранні - цього річ обмаль.

«У вишиванках нікого Не було. Ні в вишиванках, ні питань. А в минулому році я не працювала. Але було, було. І безкоштовний проїзд, і народ їздив», - каже кондукторка Марина Пугач.

А ось прес-офіцер Донецького прикордонного загону Валерія Карпиленко - вишиванку вдягнула. Та найголовніший візерунок - у дівчини на руці. У вигляді татуювання.

«Ці хрестики на полотні мають сакральне значення. Вони нас оберігають. Тому мені дуже хотілося, щоб вони мене оберігали постійно. Як на мене це прикрашає. Прикрашає постійно, надає такої святковості і говорить світу, що я українець і я цим пишаюся», - каже дівчина.

У сорочці сьогодні й Володимир. Її хлопцю власноруч вишила подруга. Орнамент лише з двох кольорів: червоний і чорний.

Чи носять маріупольці вишиванку? - фото 17711

 

«Вони позначають якби любов, радість. І журба. Чому така пропорція, скажімо так, хотілось, щоб було завжди радісно на душі. Тому чорного-звісно менше», - розповідає хлопець.

А ось Аліна придбала вишиванку в крамниці. Вважає: така - має бути в гардеробі кожного українця. І дуже засмутилася, що цього разу маріупольці святкують здебільшого в звичайному одязі. В сорочці зустріла лише одну людину.

«Він вже був похилого віку. Хотіла б бачити більше людей, які б носили. Хоча-б елементи якісь. З вишивкою може бути. Краще не раз на рік, а на кожен національне свято», - зізнається маріупольчанка.

І хоча ціни на національне вбрання майже не змінилися, охочих його придбати поменшало.

«Але в принципі ті люди, які працюють - держслужбовці, або органи поліції, МНСники - вони у вузькому колі святкували, як вони розповідали, тому вони приходили й купували. Ті у кого немає, але у нас багатьох уже є», - розповіла власниця крамниці вишиванок Ольга Катрич.

Параду вишиванок цього року не буде - проте українці святкують у соцмережах. Викладають тисячі фото в сорочках.