12:30, 30 травня

Чи стане садиба з каміном черговою "Зоною Ризику" на мапі Маріуполя?

Декілька реконструкцій та низка власників. У цьому будинку і сьогодні могли б жити люди, але попри це він повільно руйнується. Чи є можливість зберегти історичну цікавинку?

поділитись:
Чи стане садиба з каміном черговою "Зоною Ризику" на мапі Маріуполя? - фото 1

Традиційна для початку ХХ сторіччя цегляна кладка та масивні різні двері. Попри те, що їм може бути близько ста років, на деревині - ні тріщинки. За словами музейних працівників, забудова на вулиці Земській тривала наприкінці 19 - початку 20 століття. Тоді й міг з'явитися цей будинок. Краєзнавці зазначають, на той час таке житло могли собі дозволити тільки забезпечені люди. Але головна особливість садиби - це камін, прикрашений різними блоками.

Історики зауважують, камін побудований у стилі модерн. На його поверхні - складні візерунки, квіткові та рослинні композиції, а внизу з обох боків - жіночі обличчя. Щоправда, поверхню встигли зіпсувати вандали. Однак сміття в середині будівлі небагато. Через пильність сусідів асоціальні особи знаходять більш затишні місця. Але антураж 20-го сторіччя приваблює цінувальників старовини.

Попри дбайливість сусідів, на першому поверсі все ж - груда розбитої цегли та зламані дитячі іграшки. За словами місцевих, власник, який придбав будинок, потрапив за ґрати. То ж і стежити за садибою було нікому. А у профільному департаменті наголосили: нинішній господар уже пішов на контакт з міською владою.

«Власник на даний момент в Києві. За попередньою домовленістю з Центральної райадміністрацією, готовий приїхати наступного тижня. І будемо проговорювати з ним подальше приведення у відповідність до правилами благоустрою, закриття доступу і приведення прилеглої території в порядок», - розповіла директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда.

Що ж буде з каміном, чи його відновлять, чи передадуть краєзнавчому музею - питання нині відкрите. Все буде залежати від перемовин із теперішнім власником історичної будівлі.