17:46, 16 березня

Чи варто вакцинувати від коронавірусу дітей?

На сьогодні українці вже дізналися безліч інформації щодо Ковіду. Проте вона часто є суперечливою. Відповіді дають провідні фахівці України.

поділитись:
Чи варто вакцинувати від коронавірусу дітей? - фото 1

Майже рік Людмила Мухарська працює дистанційно. Епідеміолог, заслужена лікарка України зараз є незалежною експерткою. Щодо прогнозів, картина більш-менш зрозуміла. Третя хвиля в країні набирає обертів. А ось зі статистикою захворюваності не все так однозначно.

«Це кількість людей, яких протестували. І це не зовсім захворюваність», - зазначає заслужена лікарка України Людмила Мухарська.

Річ у тім, що до цієї кількості потрапляють і безсимптомні хворі. А якщо припустити, що третина тестів не є достовірними? В Україні цю погрішність ніхто не аналізує, впевнена Людмила Мухарська. Тож хворих на Ковід у нас значно більше, ніж про це говорять. Детальніше про це епідеміологиня розповіла під час онлайн-конференції Фонду Ріната Ахметова – «Запитай у лікаря». Звісно, більша частина запитань від глядачів – про вакцину. Людмила Мухарська запевнила: препарат пройшов ліцензування, тож боятися його не слід. Єдине, що поки не варто вакцинувати дітей.

«Жодна вакцина не походила досліджень третьої фази на дітях. Якщо виробники вакцин продовжать ці дослідження, вивчати безпечність цієї вакцини на дітях, згодом, можливо, вакцинація буде», – каже експертка.

Проєкт «Запитай у лікаря» реалізують уже четвертий місяць і попит від глядачів не зменшується. На сьогодні ефіри з експертами набрали понад чотири мільйони переглядів.