19:12, 18.03.2020

Чи всі заклади харчування закрили свої двері для відвідувачів? Де тепер обідають містяни?

Кафе, бари, ресторани та їдальні. З учорашнього дня і до 3 квітня всі заклади громадського харчування повинні бути закритими на карантин. Таке рішення прийняв Кабінет Міністрів.

поділитись:
Чи всі заклади харчування закрили свої двері для відвідувачів? Де тепер обідають містяни? - фото 1

Центральний район. Один із закладів громадського харчування. Двері зачинені, однак кафе працює. Їду тут можна придбати на винос або замовити доставку на будинок. Всередину відвідувачів також пускають. Однак все по двоє людей. Віктор щойно отримав свій обід. Їстиме у власній машині. Каже - так безпечніше.

"Дуже добре спакували. Дивіться - перша з ложечками, друге, серветочки, вилочки, хлібець, салатик. Все впринципі цивільно, все культурно".


А це невеликий заклад з учорашнього дня працює тільки через вікно - на винос. А ще тут є безкоштовна доставка. Клієнтів небагато, всього близько десяти в день, скаржиться бариста Юлія.

"Дуже складно, людей мало. Все люди налякані з цим коронавируса. Ми спеціально навіть купили АХД, пропонуємо людям обробити руки перед тим, як вони поїсти беруть".


Сьогодні - санітарне прибирання. А завтра будуть працювати в режимі онлайн, каже власниця кафе - Ольга.

"По телефону будуть нам дзвонити люди, замовляти каву і вдався забирати. Ось так і будемо працювати поки. Ну закриватися, звичайно були сумніви. Або закриватися, або не закриватися. Ну вирішили робити так".


У Маріуполі майже півтисячі закладів громадського харчування. І всі вони повинні бути закритими до третього квітня.

"Комунікацію почали, ведемо і з власниками і з орендарями, посилювати будемо за участю поліції. До 8 груп, який будуть як на автомобілях, так і піші патрулі будуть здійснювати обходи. В першу чергу превентивну комунікацію, роз'яснити необхідність виконання при необхідності із залученням Національної і патрульної поліції "- говорить Сергій Орлов - заступник міського голови.


Дозволяється готувати їжу на винос і доставляти клієнтам додому. Невиконання умов карантину передбачає штраф - від сімнадцяти тисяч гривень. Відповідальність несе і власник закладу, і його співробітників

.