19:20, 16 липня

Міністр освіти Сергій Шкарлет побував на Донеччині

Понад 2 тисячі студентів з тимчасово непідконтрольних територій торік вирішили здобувати освіту у вишах України. Нині в університетах триває вступна кампанія.

поділитись:
Міністр освіти Сергій Шкарлет побував на Донеччині - фото 1

Абітурієнти з ОРДЛО і Криму можуть подати заяву та скласти іспити. З якими труднощами стикається молодь під час вступу?


12 годин в дорозі, аби вищу освіту здобути на українській території. Катерина з окупованої частини Луганщини. Там закінчила школу. А рік тому переїхала до Маріуполя. Щоб отримати державний атестат. Звернулася до освітнього центру "Донбас-Україна". І тепер навчається на бюджеті у Маріупольському державному університеті. Катерина одна з двох тисяч абітурієнтів з ОРДЛО, які торік вступили до українських вишів. В облдержадміністрації дякують студентам із тимчасово непідконтрольних територій за те, що ті обирають Україну. Підтримують студентів і в муніципалітеті.

Якість освіти в Маріуполі оцінив профільний міністр Сергій Шкарлет.

«По формуванню і освітньої мережі, використання освітніх субвенцій, організації освітніх процесів вони є, безперечно, передовими. Те, що стосується міста Маріуполя, не можу не відмітити взагалі раціональність підходу організації і освітнього процесу, культурного відпочинку, взагалі, перспектив розвитку територій сьогодні на лінії зіткнення», - зазначив міністр.

Усього за п'ять років до МДУ вступили понад 400 абітурієнтів з ордо. Цьогоріч до освітнього центру "Донбас-Україна" вже звернулися півсотні абітурієнтів. Набір триває.