19:07, 27 січня

Чим загрожують різкі перепади температури за вікном та як захистити свій організм?

З морозу - в тепло. Останні тижні погода в Маріуполі постійно коливається. Спочатку містяни переживають холоди в -20 градусів. А потім за добу - температура вище нуля.

поділитись:
Чим загрожують різкі перепади температури за вікном та як захистити свій організм? - фото 1

Головний біль, ломота та запаморочення. Пенсіонерка пані Жанна постійно страждає від температурних коливань. Каже, вже вік поважний та й імунітет ослабнув. Тому від метеозалежності має власний спосіб порятунку: прогулянки на побережжі та вітаміни.

«Цинк, мідь, кальцій, спіруліна обов'язково, там багато корисних речовин. Ходжу з онуками до моря», - розповідає жителька Маріуполя.

А от пані Тетяна від погоди не страждає. Упевнена, їй щастить. Проте вважає, різкі зміни метеоситуації можуть бути небезпечними.

«Впливає на зміну настрою, на працездатність. Що стосується самопочуття, мої друзі намагаються перемогти об'єднанням в компанію, попити чаю, знайти позитивний настрій», - каже жінка.

Лікарі наголошують, зміна погоди найбільше впливає на людей із серцево-судинними недугами, нервовими та гормональними порушеннями. Також ризикують хворі на діабет і ревматизм. Найчастіше страждають пенсіонери та підлітки. Симптоми можуть різнитися.

«Головний біль, напруга, тиск в очах, нудота, біль у хребті, біль в шиї часто буває, слабкість», - зазначає сімейна лікарка Лілія Бляшинська.

Аби полегшити самопочуття, радить посилити імунітет та укріпити судини.

«50% в раціоні має бути присутня рослинна їжа, це добре на тонус судин діє. Рідина повинна бути присутня, не чай. Потрібно вдень випивати літр води і висипатся, звичайно», - наголошує лікарка.

Та поки значних коливань погоди не очікують, кажуть синоптики. До кінця тижня температура триматиметься від 1 до 3 градусів тепла. Потім - короткотривале похолодання.

«Лише 3, 4 лютого короткочасне зниження температури повітря в нічний час до 4 градусів морозу. Далі - знову потепління. У нас очікується посилення вітру зі штормової відміткою до 15-17 м/с. Також випадання опадів різної інтенсивності. Чергування з погіршенням видимості в тумані і опадах», - розповіла завідувачка сектора Маріупольської гідрометеорологічної обсерваторії Наталя Межерицька.