19:20, 14 січня

Маріупольські депутати обговорили тарифне питання

З чого складаються ціни на послуги та що потрібно аби їх зменшити? На позачерговому засіданні, яке ініціював міський голова, присутнім доповідали керівники комунальних підприємств.

поділитись:
Маріупольські депутати обговорили тарифне питання - фото 1

У Маріуполі з початку року вартість розподілу газу зросла майже на 40%: з 1,30 грн до 1,83 грн за кубічний метр. У компанії "МаріупольГаз" повідомляють, причина - здорожчання самого блакитного палива. Новий тариф затвердила Нацкомісія.

«Мы точно так, как компания, в условиях рынка свободного покупаем этот газ для покрытия технологических потерь», - каже директор ПАТ "Маріупольгаз" Сергій Олефір.

Про підвищення тарифів через енергоресурси повідомляють і в "Тепломережі". Вартість газу та електроенергії складають 84%.

«Начиная с декабря 2019 года уровень цены на газ для предприятия "Теплосеть" вырос с 6 005 гривен до 9 308 гривен. Рост составил 55%», - пояснює директор МКП "Маріупольтепломережа" Дмитро Мирошниченко.

Також із початку року Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію на перші 100 кіловат. Тепер необхідно сплачувати повну вартість – 1, гривню 68 коп. У Маріуполі на це рішення вплинути не можуть.

«То, что мы сами можем решить по сути, - это уменьшение стоимости платежки за счет каких-то технических мероприятий, например, зонных счетчиков. В ночные часы, если у вас, например, двухзонный счетчик, то вы экономите 30% стоимости электрической энергии», - каже директор YASNO у Донецькій області Олександр Северін.

Через це може здорожчати і водопостачання. Комунальники кажуть, новий тариф вже сформували, він виросте на майже 8 гривень. Але затвердити його має Нацкомісія. Зокрема, є ще фактори, які впливають на формування цін.

«Минимальная заработная плата выросла на 56%, прожиточный минимум вырос на 24%, электроэнергия выросла на 45%», - каже начальник КП «Маріупольводоканал» Володимир Антоненко.

Днями Уряд оголосив: за газ українці таки платитимуть менше - десь на 30 відсотків від нинішньої вартості. Принаймні - до закінчення опалюваного сезону або до завершення карантину. Але діятиме це рішення тільки з лютого. Тому народний депутат України Сергій Магера радить маріупольським колегам вимагати перерахунку вже з грудня.

«Я рассматриваю вот эту историю с повышением тарифов, как попытку переложить финансовую ответственность на местные органы власти. Результатом сегодняшнего разговора должен стать некий месседж, оформленный официально от депутатского корпуса Мариуполя для Киева», - зазначив народний депутат України Сергій Магера.

Ще депутати вирішили взятися за перевірку комунальних підприємств. Планують створити робочі групи, які в межах своїх повноважень контролюватимуть діяльність компаній.