10:08, 06 березня

В Україні пропонують переглянути необхідність переходу на "літній" та "зимовий" час

У першому читанні Верховна Рада ухвалила скасування сезонного переводу годинників. Автори законопроєкту вважають - це полегшить життя та синхронізує Україну з Євросоюзом. Чи вплине це на здоров'я громадян?

поділитись:
В Україні пропонують переглянути необхідність переходу на "літній" та "зимовий" час - фото 1

Ідея з переведенням стрілок з'явилася ще в 19 столітті, розповідають історики. Адже тим, хто жив у місті, вже не потрібно було вставати з сонцем. Проте в Україні вперше на літній час перейшли 40 років тому. Начебто заради економії електроенергії.

«В 1981 році стрілки годинника переводилися двічі. Сьогодні традиція переводити годинники на літній час практикується у більше ніж 100 країнах світу», - зазначає доцентка кафедри філософських наук та історії України ПДТУ Ірина Лаврова.

Медики наголошують: переведення годинників погано впливає на здоров'я. Зокрема, це шкодить тим, хто страждає на хронічні захворювання.

Скасувати щорічні стрибкий в часі в країні намагаються вже не одне десятиліття. Та тільки днями законопроєкт про непотрібність сезонного переведення ухвалили в першому читанні. Автори документу сподіваються, цьгоріч, після його ухвалення, українці переводитимуть годинники востаннє.