19:20, 11.08.2020

Чому не можна пірнати з пірсів?

Невдало стрибнув та пошкодив голову. Нещодавно маріуполець травмувався на пірсі. Чоловіка ушпиталили. 31 липня в районі "Екстрим-парку" 16-річний хлопець пірнув з моста та не винирнув.

поділитись:
Чому не можна пірнати з пірсів? - фото 1

Хто стежить за безпекою на березі, чи знають відпочивальники про заборону та які можуть бути наслідки після таких розваг?

Міський пляж. Пан Юрій чи не щодня відпочиває на морі та спостерігає за молоддю, яка стрибає з пірсів.

«Нічого їм не зробиш дітям тім, ці надписи також для кого зробили - не знаю. Хоча я був меншим, теж стрибав, але це так. А взагалі, звичайно, не треба, тому що можна до травми себе привести», - каже чоловік.

Пані Лідія - за безпечне купання, з підйомів ніколи не стрибала, а от за юне покоління - турбується.

«Неправильно. Написано, що не можна стрибати, значить треба не стрибати. Бачила, діти стрибали ще й з таким натхненням вони стрибають з цих пірсів», - пригадує відпочивальниця.

Компанія підлітків любить екстремальний відпочинок, тому зізнаються...

«Ну, стрибаємо. Ну, там ось тільки що плавали, каменів немає. Тільки що з маскою плавав - нету, ось з тієї сторони є, а з цієї - немає. Спочатку просто підійти туди, подивитися», - кажуть відпочивальники Давид і Данило.

На самому ж пірсі прогулюватися можна, а для сміливців, які хочуть стрибнути - попередження про заборону, утім багатьох це не лякає. Лише за цей сезон на пляжі травмувалися понад десять людей, розповідають рятувальники.

«Щороку без цього ніяк не обійдешся. Люди такі, їм хочеться, то, що заборонене, треба туди полізти. Іноді люди відмовляються від виклику швидкої, від госпіталізації, іноді потрібна швидка. Група рятувальників ходять попереджають, проводять профілактичну роботу. Не можна стрибати там, де написано "Не можна стрибати" і знову ж таки, коли говоримо, що не можна стрибати», - каже водолаз рятувальної аварійно-водолазної служби Олексій Король.

Під час невдалого стрибка у воду можна дуже сильно поранитися, наголошують лікарі.

«Може бути і черепно-мозкова травма, і спінальна травма. При спінальної травми може пошкоджуватися спинний мозок шийного відділу. При ударі головою може бути черепно-мозкова травма, яка теж може приводити до серйозних наслідків, аж до оперативних втручань», - наголошує нейрохірург Сергій Шевченко.

А це, додає нейрохірург, може навіть призвести до інвалідності або смерті.