19:05, 11.08.2020

Чому відходить море? На лівобережному пляжі під час відливу утворилася величезна мілина

На лівобережжі води - подекуди "по щиколотку". А є місця, де вона й зовсім - зникла. Лише чайки ходять по муляці. Через що так відходить море?

поділитись:
Чому відходить море? На лівобережному пляжі під час відливу утворилася величезна мілина - фото 1

Пані Тетяна щодня приходить на лівобережний пляж. Каже, найбільші відливи тут трапляються восени.

«Влітку менше, але все одно бувають відливи періодично. У липні теж таке було. Тут дітвори немає, все в основному з дітьми на мілині. Тому що там і мілина, добре для маленьких дітей, і відразу глибше, ніж тут», - каже відпочивальниця.

На "острівці" відпочивальників навіть більше, ніж на березі.

Чому відходить море? На лівобережному пляжі під час відливу утворилася величезна мілина - фото 23975

 

В деякі дні дістатися туди можна, не замочивши колін. Проте дно моря поступово замулюється, розповідає Сергій.

«Субота-неділя тут взагалі битком всі лежать. А через ось цей сморід всі ходять ногами. Нікому зрушити все це подалі і зробити дійсно курортну зону. Ось буквально місяць назад була тут вода. А зараз це понамивало, вже вода не може туди перелізти через пагорби», - каже чоловік.

А ось кому від мілини добре - це рибалкам. У замуленнях вони викопують нереїса - морського черв'яка. На нього найкраще за все клює піленгас.

«У кого лопати немає - заходить, ось бачите, далі, руками це робить. Але він в муляці сидить. Тут хоч можна змити, щоб видно було. А там нічого не видно», - каже рибак Василь.

Анастасія Богданович - місцева екологиня. Говорить: точних причин обміління Азовського моря в районі Лівобережжя - не скаже. Має лише здогадки.

«Менше стік Кубані і скидання в наше Азовське море, обміління його, ось. Керченську протоку, і міст, і затоки - все це, це засолоніння Азовського моря», - припускає Анастасія Богданович.

Аби оцінити вплив на екологічну ситуацію, потрібні детальні дослідження, додає експертка. Та останні 15 років вони не проводилися.

«Інститут вивчення морів, раніше він був в Одесі, потім в Харкові. Він взагалі ніяких досліджень не проводить. Немає досліджень. І чітко тепер не можна говорити ви знаєте, це не ця причина, це інша причина. І виходить прекрасний привід йти від проблеми, не вирішувати її. А вона посилюється і поглиблюється», - наголошує екологиня.