Антирекорд. В Україні зафіксовано різкий ріст заборгованості по зарплаті — які галузі та регіони демонструють найгірші показники виплат.

У 2025 році українські підприємства зафіксували новий негативний рекорд: було ініційовано 9174 справи щодо заборгованості по заробітній платі стосовно 488 компаній. Це на 30% перевищує показники 2024 року та є найвищим значенням за останні п'ять років, згідно з аналізом даних Єдиного реєстру боржників, проведеним компанією Опендатабот.

56% з відкритих у 2025 році справ про невиплачену заробітну плату досі залишаються непогашеними.

Найдавніше провадження, зафіксоване в реєстрі боржників на момент підготовки цього матеріалу, має витоки ще з 2017 року. Державне підприємство Поліськгеодезкартографія заборгувало своїм працівникам. В даний час ця компанія перебуває в процесі ліквідації. У 2017 році було ініційовано ще близько двох тисяч активних справ.

Частіше за інших торік не видавали кошти своїм співробітникам компанії, які виробляють хімічну продукцію: понад 2,6 тисячі проваджень, або 29% від усіх. Майже стільки ж боргів й у підприємств у сфері постачання електроенергії та газу (27%).

Понад третину всіх відкритих торік проваджень припадає на Дніпропетровську область -- 3,2 тис. справ. Зі значним відривом негативний приклад наслідують бізнеси з Івано-Франківської (1,1 тисячі), Сумської (897) та Львівської (770) областей.

Одночасно в Луганській області було зафіксовано всього один випадок, тоді як у Чернівецькій області — чотири. Крім того, у Волинській області налічується 12 справ, пов'язаних із заборгованістю по заробітній платі.

Основними боржниками є приватні компанії, які становлять 62% усіх заборгованостей за 2025 рік. Ще близько 25% боргів припадає на комунальні підприємства, а більше 13% — на державні. Найчастіше у списках боржників зустрічаються товариства з обмеженою відповідальністю, акціонерні та комунальні підприємства.

У 2025 році комунальне підприємство Теплокомуненерго Олександрійської міської ради стало беззаперечним лідером за кількістю боргів із заробітної плати, зіштовхнувшись з 1446 відкритими справами. На другому місці опинився Карпатнафтохім з 1059 справами, за ним слідують Дніпроазот (630), Світловодськпобут (491) та Одеський припортовий завод (469). Хоча деякі компанії змогли до кінця року вирішити більшість своїх справ, в інших залишилося активними сотні проваджень.

#борг #Луганська область #Дніпропетровська область #Електрична енергія #Державне підприємство #Чернівецька область #Природний газ #Волинська область #Олександрія #Одеський припортовий завод #Муніципальна корпорація #Компанії #Приватна компанія з обмеженою відповідальністю #Заробітна плата

Читайте також

Найпопулярніше
За знания — в Диснейленд
Опять ремонты! Какие улицы Мариуполя завтра останутся без воды?
Поваленный забор из-за нетрезвой езды
Актуальне
Російські війська здійснили два обстріли Запоріжжя, повідомляє обласна військова адміністрація.
У 2025 році в Україні знову спостерігалося зростання нелегального ринку тютюнової продукції.
Україна збільшить обсяги електропостачання з західних областей у східні.
Теги