Він вважає, що навіть якщо Зеленський вирішить зустрітися з лідером Росії, це "в жодному разі не вплине на ставлення до Путіна або на сприйняття Росії як агресора".
Попри тотальну недовіру до агресора, більшість громадян України виступає за дипломатичний шлях завершення активної фази війни. Наразі близько 60% українців вважають, що з Росією потрібно домовлятися про припинення воєнних дій. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода розповів Олексій Антипович, засновник соціологічної групи "Рейтинг"
Він зазначив, що суспільство активно слідкує за інформацією про потенційні раунди переговорів, адже основною метою залишається досягнення миру, а не лише перемога на фронті.
"Українці хочуть, щоб відбувалися переговори і очікують від них завершення бойових дій. Ми не говоримо про перемогу, ми говоримо про припинення воєнних дій. Українці цього хочуть", - пояснює Антипович.
Він додав, що такий настрій зумовлений тверезим поглядом на ситуацію. Громадяни усвідомлюють стагнацію на лінії фронту. Попри втому від невизначеності, у суспільстві сформувалося чітке розуміння необхідності діалогу.
"Майже 60% українців підтримують саме такий шлях розвитку ситуації з війною, бо перемога військовим шляхом... ми розуміємо, що ні ми, ні Росія наразі не перемагають на полі бою, і відповідно треба домовлятися", - аргументує соціолог.
"Надія є, а віри росіянам немає", - додає він. За його спостереженнями, попри бажання миру, українці не довіряють жодним обіцянкам РФ.
Коментуючи можливість зустрічі президентів України та Росії, експерт зауважив, що хоча Володимир Путін є ворогом для 100% населення, сам факт прямого контакту може бути сприйнятий позитивно, якщо він наблизить кінець обстрілів:
"Якщо відбудеться зустріч між Путіним і Зеленським, я впевнений, що українці зрадіють можливості, адже це може стати реальним кроком до досягнення миру."
Перспективи українців щодо формату спілкування з агресором суттєво варіюються. За даними експертів, приблизно 20% респондентів вважають можливими прямі переговори з російською стороною для укладення мирної угоди. Проте, більшість населення впевнена, що таке вирішення питання повинно відбуватися тільки за участі міжнародних посередників, зокрема Сполучених Штатів та європейських країн.
Однак не слід змішувати прагнення до миру з актом капітуляції. Навіть якщо Зеленський розпочне переговори з президентом Росії, "це абсолютно не змінює ставлення до Путіна. І ставлення до Росії як до агресора також залишається незмінним", - наголосив соціолог.
"Україна й надалі буде боротися незалежно від того, чи будуть досягнення у результаті перемовин, чи ні", - підсумував він.
Перед цим УНІАН інформував, що під час переговорів Росія висловила готовність розглянути запропоновані Сполученими Штатами гарантії безпеки для України. Директор ГУР Кирило Буданов підкреслив, що агресор не матиме іншого вибору, окрім як прийняти ці умови. Він також звернув увагу на деякі позитивні зрушення в процесі переговорів, хоча остаточне рішення про реалізацію гарантій ще не було ухвалене.
Додамо, що раніше, за даними іноземних ЗМІ, РФ готова була підписати мирну угоду лише за умови виведення українських військ з усієї території Донецької області. Кремль вважає подальші переговори безглуздими, якщо Київ не піде на ці територіальні поступки, оскільки інші технічні питання вже фактично узгоджені. У разі згоди Росія нібито готова вивести сили з Сумської, Харківської та Дніпропетровської областей, а також не вимагати нових територій на півдні. Москва також погоджується на моніторинг перемир'я під керівництвом США, але категорично виступає проти присутності іноземних військ на українській землі.
#Україна #Донецька область #соціологія #Київ #Українське незалежне інформаційне агентство #Росія #Бойові дії #Українці #Дніпропетровська область #Володимир Путін #Володимир Зеленський #Суспільство #Москва #Радіо «Свобода» #Кремль (фортифікаційна споруда) #Головне управління розвідки (Україна) #Агресор #Українське громадянство #Рейтинг (соціологічна група)