Поблизу лінії зіткнення. Сільськогосподарське підприємство розширює свої потужності, зокрема, створює тепличний комплекс.

Фермерське господарство Тандем-Агро за 60 км від лінії фронту у Павлоградському районі Дніпропетровської області вирощує яблука, груші, черешні, овочеві культури, тюльпани, гіацинти та розвиває тепличний комплекс.

"Війна стала каталізатором для нових починань, і наше керівництво ухвалило рішення про будівництво теплиць. Наприкінці 2022 року в Україні стартували державні грантові програми, і ми вирішили: чому б не скористатися цим можливістю?" — поділилася агроном-овочівник компанії Тандем-Агро Анна Казік. — "Хоча спочатку це рішення могло здаватися ризикованим, оскільки ми заходили в нову сферу під час війни, насправді воно виявилося дуже продуманим. Державна підтримка відкрила нові горизонти для господарств, які раніше не бачали в закритому ґрунті свого пріоритету."

За її словами, тепличний комплекс площею 1,5 га поділений на три блоки, і в кожному одночасно вирощуються різні культури.

"На даний момент, у певній частині теплиць вирощують тюльпани. В неопалювальних теплицях ми висіяли редис, який плануємо зібрати до 15 квітня. Після цього, з 15 квітня, там почнуть рости томати. У інших теплицях з травня з'являться перці та огірки," -- поділилася Казік.

При цьому господарство вклало значні кошти у переобладнання теплиць.

В цьому сезоні ми їх трошки удосконалюємо, додаючи міцніші матеріали в конструкцію, повідомила вона.

"Є в планах розширити квітникарство. Ми 2 роки вирощуємо тюльпани та гіацинти. І в цьому році у нас зʼявилися клієнти, які готові купувати квіти цілий сезон", -- розповіла Казік. -- "Тому є ідея продовжити квітникарство на літо й осінь. Можливо, це будуть еустоми або горщикові квіти, як сульфінії, петунії, калібрахоа".

Господарство також вкладає кошти в забезпечення енергонезалежності.

"Встановили сонячні панелі, твердопаливні котли, купили генератори. Зараз для господарства це не розкіш, а необхідність", -- розповіла фахівчиня. -- "Світло вимикають без попередження, а теплиця чекати не буде".

Компанія Тандем-Агро пропонує свої товари як у магазинах, так і безпосередньо кінцевим споживачам.

"Ми опинилися в регіоні, куди більшість не наважується доставляти товари. Від нас всього лише за 60 км триває війна. Наша продукція постачається до великих торговельних мереж, таких як Таврія та Сільпо, а також ми співпрацюємо з гуртовими постачальниками з Павлограда, Лозової та Дніпра," -- поділилася Казік. -- "Крім того, ми реалізуємо овочі безпосередньо людям та військовим, котрі прагнуть домашніх продуктів, адже маємо точки продажу неподалік від дороги. Проте, наша проблема полягає в тому, що іноді не вистачає продукції, щоб задовольнити всіх охочих."

Окрім цього, вона зазначила, що через сусідство з фронтовою лінією існують постійні загрози російських атак.

"Прибуття може відбутися в будь-який момент. Загалом це супроводжується безліччю незручностей. Наприклад, мобільна мережа часто відключається. Це ускладнює автополив у теплицях і саду, адже все управління здійснюється через телефон," - поділилася думками експертка. - "Встановлення Starlink є дуже ризикованим, оскільки вороги можуть запідозрити, що в цій зоні розташований військовий об'єкт. Також залишається питання безпеки техніки в господарстві."

Як повідомлялось, Мінекономіки відновило надання грантів для розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства й тепличного господарства.

#телефон #Дніпро #Дніпропетровська область #Павлоград #Лозова #Гектар #Торгівля #Ґрунт #Павлоградський район #Виноградарство #Квітка #Груша #Огірок #Редька #Садівництво #Історія Криму #Теплиця #Помідор #Овочі #Тюльпан #Гіацинт (рослина) #Квітникарство #Вишня дика #Apple #Слабшав

Читайте також

Найпопулярніше
За знания — в Диснейленд
Опять ремонты! Какие улицы Мариуполя завтра останутся без воды?
Поваленный забор из-за нетрезвой езды
Актуальне
Офіцери військової частини привласнили 14 мільйонів гривень, виділених на укріплення: розкриття схеми - деталі | Експрес онлайн
Відключення електроенергії в Україні 13 березня: шість регіонів зазнали збитків.
У Збройних Силах України було викрадено 14 мільйонів гривень, призначених для укріплень: затримано п'ять осіб, серед яких наявний полковник.
Теги