
Російський правитель не зважає на розчарування президента Трампа в ньому та з новою інтенсивністю просувається вперед в Україні, враховуючи можливість нового тиску з боку США.
Цю інформацію повідомляє The New York Times, посилаючись на слова осіб, які мають зв'язки з Кремлем.
Путін вірить, що військова перевага Росії на фронті зростає, і що українська оборона може зазнати краху в найближчі місяці, повідомляють два джерела, які мають зв'язки з Кремлем.
Оскільки просування Росії продовжується успішно, стверджують джерела, путін вважає, що зупинити військові дії в даний момент неможливо.
"Він не відмовиться від своїх цілей в Україні заради покращення стосунків із Трампом," - зазначила Тетяна Станова, старший науковий співробітник Центру Карнегі.
Путін усвідомлював, що терпіння Трампа може закінчитися, і знав, що після півроку без дій з боку США можуть бути введені нові санкції, повідомляють джерела New York Times. Незважаючи на те, що, за їхніми словами, Путін отримував задоволення від спілкування з Трампом, який проломив трирічну політичну ізоляцію між Заходом і Росією, він був готовий ризикнути погіршенням цих відносин заради своєї основної мети – підкорення України.
При цьому, за словами одного зі співрозмовників газети, путін розраховує, що йому вдасться домовитися з Трампом про пом'якшення санкцій, коли в якийсь момент у майбутньому він нарешті готовий буде закінчити війну.
В останні дні Трамп почав відкрито виявляти своє невдоволення позицією Путіна. Він зазначив, що російський лідер говорить багато "абсурдних речей" і хоча завжди проявляє ввічливість, це виявилося безсенсовним. Ці слова прозвучали у вівторок, коли Трамп згадав, що від лютого вже шість разів спілкувався з Путіним по телефону.
На запит про ймовірність введення нових санкцій проти Росії він зазначив: "Я вивчаю це питання".
Сенатор Ліндсі Грем, який спільно розробив законопроєкт про введення 500% мит на країни, що імпортують російські енергетичні ресурси, повідомив, що президент висловив свою підтримку цій ініціативі. Грем зазначив: "Трамп мені сказав, що настав момент для дій, тому ми починаємо".
Трамп неодноразово висловлював своє занепокоєння, що, незважаючи на його зусилля щодо мирних переговорів або хоча б досягнення перемир’я, Путін продовжує атаки на Україну. Він навіть публічно закликав російського президента зупинити агресію. Після переговорів між делегаціями Росії та України Трамп зазначив, що "через два тижні" в адміністрації президента США зможуть оцінити, чи є у Москви наміри досягти мирного компромісу. Відтоді вже минуло п’ять тижнів.
Поведінка Володимира Путіна є цілком зрозумілою, вважає Штефан Майстер, експерт з російських справ Німецької ради з міжнародних відносин. За його словами: "Путін проявляє високу раціональність. Якщо опонент не створює йому труднощів у веденні війни, то навіщо йому змінювати свою стратегію?"
За інформацією українського OSINT-проєкту DeepState, Російська армія наразі демонструє найзначніший прогрес в Україні з осені 2024 року. Відомо, що деякі підрозділи армії РФ вже проникли на територію Дніпропетровської області.
При цьому ЗСУ, попри мобілізацію та високі виплати контрактникам, сильно не вистачає солдатів, армія поповнюється дуже повільно.
У той же час російські збройні сили не зменшуються, а навпаки, поповнюються завдяки значній кількості найманців, зазначає соціально-економічний аналітик Сергєй Шелін: "Режим (путіна) не проявляє жодної паніки щодо вербування найманців. Вже кілька місяців не спостерігається навіть підвищення винагород... Режим вже інтегрував понад півтора мільйона військовослужбовців, і якщо виникне потреба в ще одному мільйоні або півтора, він їх знайде... Цього може вистачити не лише на цей рік, але й на наступний".
Фонова інформація. Як вже повідомлялося раніше в FT, НАТО має серйозні занепокоєння щодо можливого захоплення Одеси російськими військами та потенційного прориву на фронті. За їхніми оцінками, обидві армії – як українська, так і російська – перебувають на межі виснаження.
#Україна #телефон #українська мова #НАТО #Збройні сили України #Наступальні (військові) #Бойові дії #Дніпропетровська область #Імператорська російська армія #Російська мова #Мобілізація #Одеса #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Солдате! #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Білий дім #The New York Times #Документ #Міжнародні відносини #Сенат Сполучених Штатів Америки #Блокада Ленінграда #Ліндсі Греем