росія може вийти з мирних переговорів щодо України, якщо Київ не погодиться на територіальні поступки. США домагатимуться відмови України від Донбасу в обмін на замороження війни.
Росія може оголосити про припинення мирних переговорів стосовно України, якщо Київ не виявить готовності йти на компроміси щодо територій. США намагатимуться домогтися від України відмови від Донбасу в обмін на замороження бойових дій уздовж нинішньої лінії фронту та відмову Росії від претензій на українські території в Запорізькій та Херсонській областях. Цю інформацію наводить Bloomberg з посиланням на свої джерела, передає УНН.
Російські посадовці все частіше дійшли висновку, що немає потреби продовжувати мирні переговори з Україною під егідою США, якщо Київ не готовий йти на компроміси щодо територіальних питань для укладення угоди.
Джерела зазначають, що переговори, заплановані на наступний тиждень, будуть вирішальними для того, чи зможуть сторони домовитися про умови припинення війни.
Росія, ймовірно, залишить переговорний процес, якщо Президент України Володимир Зеленський не погодиться на компроміс. Російська сторона готова підписати проект меморандуму щодо мирної угоди, за умови, що Україна відведе свої війська зі східної частини Донецької області.
За інформацією джерел, після підписання меморандуму планується провести президентський саміт за участю Володимира Путіна, Дональда Трампа та Володимира Зеленського. Ця зустріч стане важливим кроком для підтвердження угоди, що передбачає взаємний вивід російських і українських військових контингентів.
Видання повідомляє, що Росія готова вивести свої війська з північно-східних територій Сумської та Харківської областей України, а також з Дніпропетровщини в рамках укладеної угоди. Водночас вона не буде наполягати на розширенні своїх територіальних вимог у південних регіонах Херсонщини та Запоріжжя.
Згідно з інформацією від джерела, Росія готова погодитися на спостереження за дотриманням перемир'я під егідою США, проте не допустить присутності іноземних військових в Україні і відмовиться від умов, що стосуються обмеження чисельності українських військових сил.
Майбутнє окупованої росією Запорізької атомної електростанції України також все ще під питанням. росія підтримує тристоронній розподіл виробництва електроенергії на станції між США та Україною, тоді як Київ підтримує розподіл 50 на 50 зі США, які мали б право вільно ділитися постачанням електроенергії з москвою.
В рамках недавніх тристоронніх переговорів між Україною, США та Росією військова робоча група виконала приблизно 90% необхідних завдань. Проте, завершення цього процесу наразі зупиняється на необхідності політичних рішень.
#Україна #Донецька область #Харківська область #Київ #Збройні сили України #Росіяни #Дніпропетровська область #Російська мова #Запорізька область #Херсонська область #Моніторинг #Володимир Зеленський #Президент України #Донецький вугільний басейн #Дональд Трамп #Українські національні новини #Зустріч у верхах