У ніч з 30 листопада на 1 грудня Росія здійснила чергову повітряну атаку на Україну, використавши 89 літальних апаратів для ударів. Сили протиповітряної оборони успішно перехопили 63 з них.
Зафіксовано влучання на низці локацій. Подробиці повідомили у Повітряних силах Збройних сил України.
Російські війська розпочали агресію проти України приблизно о 18:00 30 листопада.
Протягом ночі було здійснено запуск 89 ударних безпілотників типу Shahed, Гербера та інших моделей з території російських міст Курськ, Орел, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ, а також з мису Чауда, розташованого у тимчасово окупованому Криму.
Серед використаних безпілотних літальних апаратів налічувалося приблизно 55 "Шахедів".
Атаку з повітря нейтралізували зенітні ракетні підрозділи, частини радіоелектронної боротьби та безпілотні системи, а також мобільні вогневі групи українських сил оборони.
За попередніми відомостями, на 08:30 протиповітряна оборона знищила або нейтралізувала 63 ворожі безпілотники моделей Shahed, Гербера та інших типів на півночі, півдні та сході України.
Зареєстровано 26 атакуючих безпілотників, які вразили 9 різних об'єктів.
У Миколаєві, в результаті ранкового нападу противника, спалахнула пожежа на даху багатоквартирного будинку. Обласний центр зазнав удару дронів "Шахед".
"Усі служби виконують свої обов'язки", - підкреслив глава Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім о 07:30.
Завдавали ударів росіяни й по Дніпропетровщині.
Вночі та вранці ворог під атакою дронів перебувала Тернівка у Павлоградському районі. Там виникла пожежа, пошкоджена інфраструктура.
"До пізнього вечора тривали артилерійські обстріли, а також використання FPV-дронів на території Нікопольщини. Мішенями стали Нікополь та громади Червоногригорівки і Покровського. Внаслідок атаки було пошкоджено багатоповерховий будинок, проте, на щастя, обійшлося без загиблих і постраждалих", - повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Владислав Гайваненко.
Над регіоном упродовж ночі українські воїни знищили 3 БпЛА.
На Чернігівщині внаслідок дронових атак ворога постраждали двоє людей.
Згідно з інформацією ДСНС, у Корюківському районі сталася пожежа внаслідок влучання снаряда в один з інфраструктурних об'єктів. В результаті обстрілу постраждала місцева жителька, яка була госпіталізована.
У Чернігівському районі в житловій зоні сталося два влучання, внаслідок яких загорілися житловий будинок, господарська будівля та автомобіль. Одна жінка отримала травми і була доставлена до медичного закладу для надання допомоги.
Раніше OBOZ.UA повідомляв, що у мережі з'явилися кадри невдалих пусків "Калібрів" з порту Новоросійська. Щонайменше одна ракета вибухнула в повітрі, після чого її уламки впали на узбережжя та житлові квартали цього російського міста.
Також з'явилася інформація про те, що Збройні сили України випробовують нові види озброєнь для боротьби з КАБами.
#Україна #Порт #Пожежа #Покровськ #Крим #Збройні сили України #Росія #Росіяни #Чернігівська область #Дніпропетровська область #Миколаїв #Артилерія #Ракета. #Миколаївська область #Безпілотний літальний апарат #Державна служба України з надзвичайних ситуацій #Курськ #Приморсько-Ахтарськ #Озброєння #Військово-повітряні сили #Зенітні ракетні війська #Електронна війна #Нікополь, Україна #Протиповітряна оборона #Павлоградський район #Новоросійськ #Орёл #Чернігівський район (Чернігівська область) #Район коралового каменю #Тернівка