13:30, 26 жовтня

Цукровий діабет у дітей. Як розпізнати недугу?

Дитина п'є більше двох літрів рідини та не може втамувати спрагу? Багато їсть та не набирає вагу? Ці та інші симптоми можуть бути ознаками цукрового діабету 1-го типу. Який все частіше виявляють у дітей до 5-ти років. Як жити з цим діагнозом?

поділитись:
Цукровий діабет у дітей. Як розпізнати недугу? - фото 1

 

Близько 9,5 тисяч дітей в усій країні хворіють на діабет. Лікарі кажуть, все частіше його діагностують у віці до 5-ти років. На що звертати увагу батькам?

"Ребенок вдруг стал ночью писать, вдруг он стал выпивать больше чем полтора-два литра воды, то есть постоянно жажда, при этом он постоянно голодный. Он кушает - но при этом не набирает массу", - каже лікар-ендокринолог Світлана Чумак.

Діти, які живуть з цим діагнозом, стикаються ще і з проблемою гіпоглікемії - тобто низького рівня цукру. Та цього стану можна уникнути - завдяки точному дозуванню інсуліну.

"Точно ввести маленькому ребенку инсулин можно с помощью только инсулиновой помпы. Существуют насосы такие, которые подкачивают в определенной программе, такие миникомпьютеры, которые помогают пациенту подобрать нужную дозу под его организм", – зазначає лікар-ендокринолог.

Адресну допомогу на лікування від Фонду Ріната Ахметова отримали понад 11 тисяч людей, з них шість із половиною тисяч - це діти.