18:45, 23.11.2020

Дітям з травмою війни допомагають психологи Фонду Ріната Ахметова

Десятки індивідуальних консультацій з психологами, що знаються на «травмах війни». Таку допомогу останнім часом отримали діти, поранені від обстрілів на Донбасі. Через пандемію коронавірусу заняття довелося влаштовувати в онлайн-режимі.

поділитись:
Дітям з травмою війни допомагають психологи Фонду Ріната Ахметова - фото 1

Безліч саморобок та яскравих малюнків. У кімнаті 10-річної Маші чи не кожна річ свідчить про творчу натуру дівчинки. Та рукоділля - не лише спосіб самовираження, а й відновлювальна терапія.

П’ять років тому обстріл Маріуполя ледве не перекреслили майбутнє дитини. Коли місто накрило артилерійським вогнем, Маша разом із мамою гуляли на вулиці. Один з уламків снаряду розтрощив руку.

«У неї порізане сухожилля і зшиті на всіх пальцях, там тільки один не зачеплено», - розповідає мама дівчинки Яна Демченко.

Прогнози лікарів були невтішеними. Кисть та пальці правої руки могли назавжди лишитися знерухомленими.

«Нам допоміг Фонд Ріната Ахметова. Він допомагав в лікарні і допоміг з реабілітацією», - каже жінка.

Позаду чотири курси відновлення – а це щорічні поїздки до оздоровчих санаторії, масажі та вправи.

«Це дуже допомогло, тому що, якби не реабілітація, якби не фахівці, які знаходиться в цих санаторіях, я не знала б, що з рукою. Чи змогла б я сама отримати такий результат як зараз».

Результатом був здивований навіть лікар, який оперував Машу після поранення.

Через пандемію коронавірусу поїздки до санаторію цьогоріч довелося поставити на паузу. Та це не стало на заваді реабілітації.

Уявити себе у найбезпечнішому місці – одна з вправ, яку використовує психологиня під час онлайн заняття із Машею. Фахівчиня, що має досвід роботи з травмами війни, розробила індивідуальну програму як для дівчинки, так і для її мами.

Загалом учасники проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Реабілітація поранених дітей» пройдуть по 10 консультацій із фахівцями. Від 2015 року підтримку отримали близько чотирьох з половиною тисяч хлопців та дівчат.