09:29, 05.05.2020

Для перевірки лікарів швидкої допомоги прибдали 20 000 тестів на коронавірус

В Україну прибув черговий вантаж експрес-тестів для виявлення вірусу COVID-19, придбаних для країни Фондом Ріната Ахметова. Партія, що складається з 20 000 діагностичних комплектів, призначена для тестування на коронавірус лікарів швидкої допомоги.

поділитись:
Для перевірки лікарів швидкої допомоги прибдали 20 000 тестів на коронавірус - фото 1
«Саме бригади невідкладної допомоги першими виїжджають до пацієнтів з підозрою на коронавірус. Вони знаходяться в групі високого ризику і захистити їх – одне з пріоритетних завдань. Тести будуть розподілені між обласними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Вінниці, Львові та Житомирі. Загальна кількість медиків, які там працюють, близько 10 тисяч осіб», – сказала Наталя Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

У межах проєкту «200 швидких для України» Фонд передав державним медичним установам 200 спецавтомобілів, укомплектованих найкращим обладнанням і здатних долати бездоріжжя. Вперше за 28 років незалежності країни Рінат Ахметов - єдиний благодійник, який передав лікарям таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги. Медики отримали 114 «реанімації на колесах», 64 позашляховика і 22 неонтальних автомобіля, обладнаних апаратами ШВЛ італійського виробництва. Сьогодні ці швидкі задіяні в боротьбу з епідемією по всій країні. Фонд постійно підтримує контакти з медиками, які працюють на цих автомобілях, і піклується про їхню безпеку в умовах епідемії.

Також Фонд Ріната Ахметова приділяє увагу закупівлі засобів індивідуального захисту для українських медиків. Уже передано МОЗ унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих, захисний біологічний і протихімічний костюм, захисні одноразові комбінезони, багатошарові респіратори, захисні маски та окуляри.

Раніше Фонд закупив і передав у опорні державні лікарні 300 000 тестів для виявлення коронавірусу. Вони вже надійшли в регіони.

Докладно про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні боротися з коронавірусом, читайте тут.