15:15, 30 вересня

«Запитай у лікаря»: про вакцинацію від коронавірусу та особливості недуги нової хвилі

Фонд Ріната Ахметова і телеканал «Україна» продовжують цикл онлайн-трансляцій з медичними експертами, які відповідають на запитання про COVID-19.

поділитись:
«Запитай у лікаря»: про вакцинацію від коронавірусу та особливості недуги нової хвилі - фото 1


Гостем прямого ефіру проєкту «Запитай у лікаря» став професор, доктор медичних наук, ректор Національного медуніверситету ім. О.О. Богомольця Юрій Кучин.

«Запитай у лікаря»: про вакцинацію від коронавірусу та особливості недуги нової хвилі - фото 46371

 

Він нагадав про необхідність вакцинації. За словами експерта, її можна робити навіть людям з епілепсією. Головне, слід пам'ятати про нюанси цієї недуги.

– Необхідно враховувати, що люди з епілепсією та іншими захворюваннями судинної системи, що супроводжуються підвищеннями температури тіла, потребують більшого контролю. Особливо якщо причиною зростання температури стала поствакцинальна реакція, – пояснив Юрій Кучин.

Експерт нагадав, що вакцинація залишається одним із найбільш дієвих способів захисту.

«Запитай у лікаря»: про вакцинацію від коронавірусу та особливості недуги нової хвилі - фото 46372

 

– Звичайно, ви можете захворіти після вакцинації. Однак при цьому ризик перехворіти у важкій формі значно менше. Як і сама ймовірність захворіти. Насправді, не існує «срібних куль», які точно гарантували б повний захист, – підкреслив лікар.

Юрій Кучин також розповів про особливості розвитку і мутацій коронавірусу. На думку фахівця, хворобу стає все важче виявити.

– Минулі або первинні штами важче вражають людину. Зараз, швидше за все, переважає «Дельта». Але симптоми коронавірусу стали більш розмитими, без певної специфіки. Швидше, тепер вони нагадують звичайні запальні захворювання верхніх дихальних шляхів, – пояснив Юрій Кучин.

Він також підтвердив інформацію про те, що в Україну надійшла партія інноваційних ліків від коронавірусу.

– Ці медпрепарати були недавно доставлені з Америки. Вони спрямовані на безпосереднє лікування вірусу і найбільш ефективні на ранніх стадіях лікування захворювання. Але підкреслю, що всі ці ліки допомагають швидше одужати, але абсолютно це не гарантують, – додав експерт проєкту «Запитай у лікаря».

Юрій Кучин розповів, що в Україні немає рекомендацій робити так звану «бустерну», або третю, вакцинацію.

– Якщо людина пройшла повну вакцинацію, то протягом пів року вона точно захищена. Поки інформації про необхідність третьої вакцинації немає, – повідомив експерт.

За весь час роботи проєкту «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова його охоплення склало понад 16 млн. Раніше експертами ефірів були такі фахівці, як відомий кардіохірург Борис Тодуров; кардіологиня, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів Катерина Амосова; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Подивитися відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова в Facebook, а також в YouTube.