22:19, 30 вересня

Для вихователів дитячих будинків провели тренінг

Вдосконалити відносини та налагодити контакт з малечею у дитячих будинках сімейного типу. Цьому вчили вихователів на тренінгу у Дніпрі.

поділитись:
Для вихователів дитячих будинків провели тренінг - фото 1

Учасники разом із досвідченою тренеркою шукали відповіді, що призводить до агресії та непорозуміння з боку дітей. Родина Євгенії Веліканової незабаром має поповнитися. Нині жінка виховує двох синів. Подружжя готове поділитися батьківською турботою ще із двома дітьми, які живуть в інтернаті.

«Рішення було обдуманим, усвідомленим, ми до цього прийшли удвох», - каже учасниця тренінгу Євгенія Веліканова.

Щоб підготуватися до спілкування із новими членами родини та швидше налагодити контакт із ними, Євгенія долучилася до тренінгу для усиновителів.

«Він дає розуміння, як правильно спілкуватися з дітьми, бачити проблеми дітей. Починаючи від гіперактивності, закінчуючи ... тих дітей, у яких є психологічні травми», - каже Євгенія Веліканова.

Протягом восьми годин батькам допомагали виявити причини складної поведінки прийомних дітей та пропонували вихід із непростих ситуацій.

Усього до тренінгу долучилися майже три десятки батьків із різних районів Дніпропетровщини.

«Ми тут використовуємо кілька методик і стратегій, які будуть корисні для дитини, і для батьків підтримка. Говоримо про психологічну тактику, яку можна розробити, безпосередньо підтримуючи індивідуально кожної дитини. Що може батько зробити вдома самостійно, просто і ефективно», - каже фахівець у галузі дитячих травм та допомоги прийомним родинам Вікторія Мельниченко.

Тренінг для батьків до Дня усиновителя влаштував Фонд Ріната Ахметова. Такі зустрічі організовують уже майже десять років. Нині програма та портал «Сирітству – ні!» є лідером національного усиновлення.

«За 10 років завдяки роботі безпосередньо фонду були запущені і створені інші механізми на рівні всієї системи. Не тільки фонд безпосередньо допомагає потенційним усиновителям, але і система в цілому заробила по-іншому. Фонд паралельно з цим змінив ставлення до національного усиновлення в країні в цілому», - каже член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталія Ємченко.

Загалом завдяки програмі «Сирітству – ні!» Фонду Ріната Ахметова батьківську любов пізнали 10 000 хлопчиків та дівчаток.