14:30, 23 листопада

Для жителів Нікольського запровадили безкоштовні юридичні консультації

Вперше в Україні -  фахівець з'явився в штаті селищної ради завдяки пілотному проєкту від ПРООН. Він допоможе оформити субсидію, розібратися з документами на землю чи зробити прописку.  З якими ще питаннями можна звернутися?

поділитись:
Для жителів Нікольського запровадили безкоштовні юридичні консультації - фото 1

Адмінпослуги, соціальна допомога та юридичні консультації. Зазвичай, усе це обов'язки цілих структур та профільних відділів. Але у Нікольському цим займається один фахівець. Два роки тому ПРООН спільно з іншими партнерами запустила пілотний проєкт з допомоги громадам.

"Це і як ЦНАП частково, це і як особистий прийом частково, це і як соціальна служба, теж частково. Тобто, це один єдиний фахівець, який в своїй роботі має одну ціль - то допомога населенню. Щоб не все вирішувалось суто через звернення і бюрократичні механізми, а вирішувалося саме фактичним наданням необхідної допомоги тут і зараз", - каже координатор проєкту Олександр Магдалиць.

Олександр розповідає: його клієнтом може стати будь-хто. Та неважливо з якою проблемою, чи то позов до суду або оформлення соціальної допомоги. Однак, здебільшого звертаються з майнових питань та субсидій.

У Нікольській районній раді кажуть: поки тривав проєкт, фахівець добре розвантажив систему та зміг надати необхідну допомогу максимально швидко. Тож, відпускати його не захотіли.

"Ця людина буде займатися цими ж питаннями, але вже в штаті Нікольської селищної ради і допомагати нашим жителям вирішувати різні питання: земельні, юридичні, консультації. Це ми беремо вже собі у штат. І ця практика доволі таки успішна. Дуже багато людей приходять, звертаються з різними питаннями", - зазначив голова Нікольської районної ради Василь Мітько.

Куратори програми розповідають: у подальшому така практика може з'явитися і в інших громадах. А ще, до широкого переліку навичок спеціаліста додадуть медіацію. Це врегулювання конфлікту до початку судового процесу.