20:21, 23 вересня

До Маріуполя приїхали "Місіонери"

Поєднання слів та музики, переплетіння віршів та мелодій. До Маріуполя з програмою "Місіонери" приїхали поет і письменник Сергій Жадан та джазовий піаніст Фіма Чупахін.

поділитись:
До Маріуполя приїхали "Місіонери" - фото 1

Київ, Слов'янськ, Краматорськ, а тепер - Маріуполь. Сергій Жадан читає вірші, Фіма Чупахін обрамляє їх у музичне мереживо. Митці приїхали з новою програмою "Місіонери".

На концерті дует виконав два номери, які народилися саме у нашому місті. Текст на один з них Сергій написав під враженнями минулого візиту, на початку літа. Інший вигадали буквально перед виступом - коли гуляли набережною.

У межах проєкту "Місіонери" не тільки дають концерти, а й зустрічаються зі студентами місцевих вишів та розповідають про сучасні освітні програми.

«Просто їздити і грати джаз і читати вірші - воно весело, але не дуже. І ми вирішили поєднати це якоюсь такою освітньою складовою. Я вам скажу таку річ, коли приїжджаєш до іншого міста, то не так цікаво самому щось читати і говорити, як послухати людей, які тут живуть. Тому цей формат якихось розмов, якихось діалогів, якогось такого спілкування безпосередньо він дуже цікавий. Він особливо якийсь такий щирий», - розповів Сергій Жадан.

Виконавці кажуть, знають один Одного близько десяти років. Разом записали спільний альбом. Виступали і в Україні, і за кордоном.

«Нам вдалося записати в Києві ще трошки музики. Ми сподіваємося видати вже другий альбом, який вже буде більше схожий на саме альбом у сенсі кількості. Тому що наш перший альбом, там лише 6 віршів і я туди всунув бонус-трек», - розповів піаніст Фіма Чупахін.

Проєкт "Місіонери 2020" створено завдяки програмі Фулбрайта, яка надає можливості для розвитку студентам та науковцям. Попереду у митців - виступ у Львові. Щоправда, у режимі онлайн-трансляції.