19:19, 21.04.2020

До стоматолога тільки з гострим болем. Як під час карантину вилікувати зуб?

Як під час карантину працюють приватні та державні зубні кабінети? І в яких випадках дантисти зможуть вам допомогти?

поділитись:
До стоматолога тільки з гострим болем. Як під час карантину вилікувати зуб? - фото 1

 

Раїса з сином в черзі до лікаря. Каже: хлопчикові треба терміново лікувати зуб. Але поки, в стоматологію їх не пустили.

"У дитини флюс, опухла щока і ясна. Стоїмо з гострим болем, виходить. З 12-ти починається стерилізація у них. Сказали: "Поверніться о другій годині". Я не можу повернутися, у мене маленька дитина вдома".

Зараз у стоматологію пускають не більше десяти пацієнтів одночасно. І тільки з гострим болем. Однак під час дезінфекції приміщень, всіх просять почекати на вулиці, розповідає старша медсестра Інна Крижанівська.

"Санобробка триває якийсь час. В неї входить санобробка, кварцування і провітрювання. Обробити потрібно обладнання, поверхні всі робочі, підлогу, стіни, ручки дверні, двері."

Зубні кабінети майже порожні. Працюють тільки кілька лікарів. Роман Безпалов сьогодні на чергуванні.

"Навантаження залишається. З чотирьох можливих лікарів залишається тільки один черговий лікар. Відповідно, звичайно, невеликі черги, але тим не менше, ніхто з хворим зубом не залишиться", - запевняє лікар.

Медикам видали захисний спецодяг. Безпека понад усе. Одночасно в лікарні приймають хірург, ортопед, терапевт і дитячий стоматолог. Фахівці працюють за графіком.

"Скоротилася у них кількість робочих днів, тому що вони не всі виходять в зміну. ​​Але ми зробили наказ, ще коли перша була ситуація з карантином, про те, щоб зберегти весь оклад обов'язково. Так само середньому та молодшому персоналу. За винятком тих, хто сам побажав залишитися вдома", - розповідає Лариса Комлева, директор міського стоматологічного центру.

За словами директора, крім пацієнтів з гострим зубним болем в лікарні приймають і тих, кому потрібна інша невідкладна допомога. Наприклад, якщо відколовся зуб або зламався протез і нічим жувати.