19:23, 09 вересня

Допоможіть "Айболіту"! Чому вирішили позбутися такого профілактичного закладу?

У Маріуполі нібито хочуть закрити санаторій для дітей із захворюваннями органів дихання. Про це батьки повідомили у соцмережах. Що буде з тими, хто потребує лікування?

поділитись:
Допоможіть "Айболіту"! Чому вирішили позбутися такого профілактичного закладу? - фото 1

Санаторію більше 70 років. За цей час - тут оздоровили тисячі дітей, які часто хворіють застудами, бронхітами, ангіною чи запаленням легень. Сюди малі потрапляють вже на реабілітацію.

Те, що після санаторію у дітей поліпшилось здоров'я, запевняє пані Вікторія. У неї дві доньки. Каже, як почула про закриття закладу - дуже засмутилась.

«Завдяки тільки санаторію, його лікуванню, дітки пішли на оздоровлення в області носа і дихання. Це тільки завдяки санаторію. Навіть не уявляю, що буде далі. Якщо його закриють, я просто фінансово цю можливість не можу потягнути. Діти хворіють посезонно, у нас вроджені та набуті аденоїди. Ми два рази в рік перебуваємо на лікуванні», - каже Вікторія Іванова.

Сам заклад не щезне, запевняє його директорка. Просто - переїде. Вже незабаром "Айболіт" ділитиме приміщення ще з одним санаторієм - кістково-туберкульозним. Він теж у Маріуполі, але в сусідньому районі і ближче до моря. Чи збережуть штат працівників - поки питання?

«Було нам запропоновано перевести в той санаторій. Скільки співробітників - нам не сказали ще, це вирішується питання», - зазначила в. о. директора санаторію-профілакторію "Айболіт" Олена Шаніна.

Та Олена Шаніна певна: деякі вихователі та медсестри самі не погодяться працювати на новому місці.

«Через віддаленість відстані. У нас все Лівобережні, тільки кілька людей живе в місті, центрі міста».

Пані Лідія - молодша медична сестра у санаторії "Айболіт". Розповідає: справа навіть не в тому, що далеко їздити. Роботу - їй не пропонували.

«А хто ж мене там прийме? У них свій персонал. Тут ніхто і нікого не прийме. Це вже все. Що там буде переходити? Порожня будівля теж не перейде. Коротше кажучи, це просто закриття».

Їздити до іншого кінця міста - незручно і батькам. Та й якість послуг зміниться, вважає Олександр. Чоловік сам виховує чотирьох дітей. Двоє - часто застуджуються.

«В той санаторій я фізично не зможу їх відвезти, це вже неможливо. І якість оздоровлення тут і там буде кардинально. Тут дітей менше, персоналу більше. А там навпаки. Там 25 дітей на одну людину. Що він з ними буде робити? Кого він там оздоровить?», - каже чоловік.

В обласному департаменті охорони здоров'я подібне закриття називають оптимізацією.

«Два санаторії будуть об'єднані, персоналу запропонована робота. Проходе звичайна оптимізація і ліжкового фонду, і персоналу, для того, щоб зберігти кошти, і необхідні кошти направити задля оздоровлення дітей області», - наголосив директор департаменту охорони здоров'я Донецької облдержадміністрації Олександр Піденко.

Заїзд дітей тут очікують вже 15 вересня. За інформацією інсайдерів, це востаннє малечу приймуть в санаторії на Лівобережжі.