08:00, 19.11.2020

Досі черги. Жителі Маріуполя нарікають на громадський транспорт

Люди скаржаться - складно діставатися роботи. Мовляв, через карантинні обмеження, вишикуються в чергу, аби сісти в тролейбус чи автобус.

поділитись:
Досі черги. Жителі Маріуполя нарікають на громадський транспорт - фото 1

Восьма ранку. В Маріуполі година пік. На зупинках - черги. Деякі містяни нарікають: уже змерзли. Бо в тролейбуси та автобуси кондуктори беруть не всіх.
Станіслав о цій порі дістається на роботу. Каже, аби встигнути вчасно, доводиться виходити з дому набагато раніше.

«Одні не пускають, тільки по сидячим. І в основному ось на мій час, коли їду, пускають 2-3 людини в транспорт. До 40 хвилин мені доводиться ось зараз стояти в таку погоду на зупинці», - каже пасажир.

Степан - пенсіонер. Розповідає, поспішає в справах. Транспорт чекає не довго, прийшов на зупинку 15 хвилин тому.

«Мені на ринок треба. Я їздив аж у суботу. Було складно. Брали тільки сидячих. Так я довго стояв. Люди самодисципліновані. Підходять до краю черги і там стають».

Транспортники ж пояснюють: закупити більше автобусів і тролейбусів нині не можуть. Аби, містяни не запізнювалися на роботу, фахівці корегують графік руху.

«Оптимізація торкнеться і в робочі дні. Особливо ми зараз дивимося на роботу чотирьох маршрутів тролейбусних, на яких пасажиропотоку взагалі практично немає. Це маршрут №1, №4, №8 та маршрут №10. Природно, коли ситуація стабілізується, будемо повертати цей транспорт», - каже директор департаменту транспорту та зв'язку Василь Клат.

У поліції нагадують: під час карантину громадський транспорт має перевозити пасажирів відповідно до кількості місць для сидіння.

«У разі виявлення даних порушень поліція уповноважена скласти адміністративний матеріал згідно статті 44.3 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення". Це порушення правил щодо карантину людей. Санкції цієї статті передбачають накладання штрафу у розмірі від 17 до 32 тисяч гривень. Рішення про накладання штрафу приймає суд», - зазначила речниця Центрального відділу поліції Мирослава Попова.

За словами правоохоронців, у Маріуполі порушення трапляються. За недотримання карантинних умов відповідальність несе перевізник.