19:22, 29.01.2020

Дві платіжки за газ – як не заплутатися?

Дві платіжки та плутанина у домашній бухгалтерії. З цього січня за спожитий газ та його доставку - абоненти мають платити окремо. Ще й обов'язково до 20 числа. Бо оштрафують. То ж, як правильно сплачувати і що робити, якщо квитанції досі немає?

поділитись:
Дві платіжки за газ – як не заплутатися? - фото 1

Частіше користується електричними приладами, але інколи доводиться вмикати газову плиту - розповідає Інна. Про дві платіжки дівчина дізналася з новин. За доставку газу - отримала декілька днів тому. У квитанції - трохи більше двох гривень.

"Сумма небольшая, потому что мы потребляем мало. Те, кто в частных домах живут, им выйдет сумма совершенно другая. Если бы я много потребляла, сумма была бы больше. Это не радует. Тариф в этом месяце будет уже больше и плюс еще транспортировка", – каже Ірина.

Зміни впроваджують згідно з Кодексом газорозподільної системи - кажуть фахівці. Вартість доставки розрахували згідно кубометрів спожитого палива торік. Ця сума ділиться на 12 частин і множиться на тариф.

У Маріуполі до червня цього року це – 1, 14 копійок. А з першого липня і до кінця року – 1,42 за 1 кубометр. Спеціалісти вважають - тим, хто користується лише одною плитою щомісяця доведеться платити близько 12 гривень. Якщо у вас є ще й газова колонка - 18, а якщо опалюєте домівку - до трьохсот гривень. Сплатити необхідно до 20 числа місяця. Газовики радять розрахуватися наперед.

"Потребители могут указать за какой период они оплачивают. То есть единой квитанцией можно оплатить за полгода вперед", – каже начальниця служби контролю за розподіл газу Наталія Янчинська.

Не сплатите вчасно - отримаєте штраф. Нарахують подвійний тариф. Спеціалісти кажуть - за заборгованість абонентів відключатимуть від постачання. Та тим, хто отримав квитанцію після 20 січня - хвилюватися не варто. Бо газовики просто не встигли нарахувати комірне. А вже у лютому радять сплатити вчасно.

"Это связано с техническими вопросами. Потому что мы должны были успеть рассчитать, начислить и разнести квитанцию. То есть уже с февраля месяца все будет упорядочено", – зазначає в.о. директора Маріупольгазу Сергій Олефір.

За гроші з другої платіжки газовики обіцяють покращити послуги з обслуговування мереж та роботу аварійних служб.