09:02, 29 вересня

Дзвон Миру на площі Свободи більше не дзвонить

Волання, галас та гучні удари. Майже дві доби здригалися від гуркоту дзвону і криків відпочивальників мешканці будинків біля площі Свободи та Миру. Люди масово скаржилися на порушників тиші у поліцію, писали в месенджери та публікували відео у соцмережі.

поділитись:
Дзвон Миру на площі Свободи більше не дзвонить - фото 1

 

26 вересня в Україні став днем жалоби за загиблими в авіакатастрофі на Харківщині курсантами та військовими. У Маріуполі - теж скасували святковий концерт та парад. Проте на площі Свободи та Миру, саме біля Дзвону Миру, деякі маріупольці влаштували собі неабиякі розваги.

Намагався вдарити майже кожен, одні - стрибали вгору, інші - сідали товаришам на плечі. Відео, де жінка на руках у хлопців б'є у дзвін, за добу зібрало у мережі близько 10 тисяч переглядів та сотні обурених коментарів. Проте у своїх героїня - не соромиться та не баче у цьому нічого аморального. У день трауру вона просто раділа життю та отримувала позитивні емоції.

«Ви знаєте, якось мені не соромно. Я нічого поганого не зробила, просто хотіла подзвонити ... Коли ви доживете до моїх років, ви зрозумієте суть життя», - написала вона в коментарі.

Проте більшість дописувачів такої радості - не поділяла. В країні - траур. Та й дзвін - не для розваг і має інше призначення.

«Карантин, траур ... а комусь потрібно встигнути саме сьогодні подзвонити у дзвін. Гуляють - бенкет під час чуми. Сором і ганьба».

«Дзвін спеціально розташований так, щоб в нього не можна було дзвонити! Якби не вистачало рук і плечей, Ви б сходи притягли? Дзвін, до якого не добратися без підручних засобів, не для того, щоб в нього били всі знаходяться поруч».

Ольга Баранова живе поруч із площею. Говорить, через дводенний галас не могла нормально відпочивати. Адже ці дві доби люди просто скаженіли. Обурена, цей безлад бачили й діти.

«Неподобство, то, що творилося ці минулі два вихідні дні, коли стояв рівний гул і кожен, кому не лінь вважав за можливе в цей дзвін зателефонувати. Друге. Маріуполь, в жовтій зоні по коронавірусу і давайте, з космічною швидкістю перестрибнемо в червону зону, а потім будемо кричати на всіх кутах, що медики не справляються, коли 90% цієї площі були без масок», - каже жінка.
Дзвон Миру на площі Свободи більше не дзвонить - фото 27547

 

«Після 22 години на місце прибув екіпаж патрульної поліції через велику кількість скарг і обмежив доступ громадян до цього дзвону. В свою чергу ми закликаємо мешканців та гостей Маріуполя з відповідальністю ставитися до своїх дій», - розповіла пресофіцерка управління патрульної поліції у Донецькій області Ольга Артюхова.

Із вечора неділі біля дзвону тихо. Язик - прибрали спеціалісти капітального будівництва. Але порушників і це не вгамувало, каже місцевий житель Анатолій. Люди продовжували шуміти: кидали в арт-об'єкт каміння та палки.

«Камінці кидають. Вікна закриті були, тому що неможливо було від дзвону, розумієте? Дуже погано було відпочивати і все, особливо, літні люди, втомлені були», - розповів чоловік.

Нині частина дзвону - на складі. Її вішатимуть тільки на свята, і виключно - вдень.

«Задумка була дзвону - просто Дзвін Миру. Задумка не в якому разі не дзвонити, він як вхідна арка, яка несе добро, символізує мир, свободу. Просто архітектурна споруда», - зазначив старший інженер управління капітального будівництва Ігор Радченко.

Також на оновленій площі безчинствували вандали: зривали листя з пам'ятного знака воїнам визволителям, каталися на тризубі на скейтах та просто повзали по граніту.

«Листя взагалі були розташовані на шпильках, зараз приклеюємо всією площею і сподіваємося, що люди усвідомлюють, що не можна використовувати меморіал як веселі гірки», - наголосив Ігор Радченко.

Чи дослухаються маріупольці до цих порад - покаже час.