20:25, 05.06.2020

Екоактивісти пропонують відкрити у Маріуполі пункти прийому медичних відходів

Петиція про відкриття у всіх районах міста пунктів прийому медичних відходів від населення вже набрала необхідну кількість голосів.

поділитись:
Екоактивісти пропонують відкрити у Маріуполі пункти прийому медичних відходів - фото 1

 

Голки, шприці, піпетки, таблетки, мазі в тубах, ліки в ампулах, маски та рукавички. Усі ці медичні відходи потребують спеціальної утилізації, запевняє пані Наталія. Саме вона з ініціативною групою "Маріуполь сортує" запропонувала в усіх районах відкрити пункти прийому медвідходів від населення. Каже, небезпечні речовини, що містяться в такому смітті, негативно впливають на довкілля та здоров'я людей.

«Продукують відходи такого роду і звичайні люди в своїх будинках. І все це викидається на загальну смітник. Як зазначено в тексті петиції - вони не повинні потрапляти в загальну масу відходів. З одного боку, проблема зараз з вірусом, оскільки вважається, що коронавірус висококонтагіозний і дуже легко заразитися, якщо людина була хвора і носила маску», - каже авторка петиції Наталія Гаєцька.

У Києві нещодавно встановили 14 пунктів прийому використаних масок та гумових рукавичок від населення. Після чого сміття з контейнерів збирають у спеціальному спорядженні та спалюють. А як викидають медичні відходи у лікарнях Маріуполя?

«Після роботи зняли з себе одноразові костюми: рукавички, маски. Також ось іде і екран, все це замочується в деззасобів, все це придавлюється, закривається, витримується експозиція, після чого збирається весь матеріал і несеться в кімнату для зберігання в мішках».

Далі таке сміття спалюють. Інші ж медичні відходи забирають на переробку спеціальні фірми з Києва, Дніпра та Запоріжжя, розповідають медики.

«Скло, тобто - це ампули, пластик - це шприци, системи. Місце у кожного є для збору цих відходів, де вони зберігаються, і потім приїжджає фірма і забирає. І за все за це кожен лікувальний заклад платить гроші. За вивезення цих відходів», - розповідає головна медсестра амбулаторії Марина Кулікова.

За словами Ваагна Мнацаканяна, начальника управління з питань екології, засоби особистої гігієни, які використовують маріупольці, наприклад, маски та гумові рукавички, мають викидатися на полігон. Адже вони належать до групи твердих побутових відходів. До того ж, через пандемію посилено обробляють контейнери для сміття. Що стосується залишків різноманітних ліків:

«Я не знаю склад цих медикаментів. Можливо, якась там концентрація їх, вона незначна в порівнянні із загальним обсягом відходів, які утворюються. Відповідно і є гидробарьер, є система дренажу, через який весь фільтрат йде в дренаж. Відповідно в воду, в грунти це не потрапляє», - каже Ваагн Мнацаканян.

Сьогодні петиція вже набрала необхідну кількість голосів. Тепер її мають розглянути та дати відповідь.