18:11, 04.01.2020

Електрокари: що нового чекає на їх власників у 2020-му

З 1 січня 2020 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”.

поділитись:
Електрокари: що нового чекає на їх власників у 2020-му - фото 1

По-перше: цей Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України "Про дорожній рух", які дозволять законодавчо захистити право водіїв, чиї транспортні засоби оснащені електричними двигунами, на доступ до зарядних станцій для електромобілів.

По-друге: тепер зупинка або стоянка транспортних засобів на місцях, позначених відповідними дорожніми знаками та / або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку або стоянка тільки електрокарів (одним або декількома), а так само створення перешкод водіям цих транспортних засобів для зупинки або стоянки - тягнуть за собою штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

А паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування електромобілів - тягне за собою штраф від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень).

По-третє: передбачається введення для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами спеціальних номерів з зеленим кольором шрифту, а також впровадження нових дорожніх знаків: "Для електромобілів", "Крім електромобілів", "Станція зарядки електромобілів".