16:50, 15 липня

Електросамокати є, а правил – немає

Разом із популярністю легкого виду транспорту в Україні росте й число аварій. Тож невдовзі водіїв таких гаджетів можуть прирівняти до велосипедистів. Як планують регулювати дорожній рух та як це роблять зараз?

поділитись:
Електросамокати є, а правил – немає - фото 1

Електросамокати, моноколеса та гіроборди. Останнім часом на вулицях Маріуполя додалося такого транспорту.

До 35 км\год - так може розігнатися цей електросамокат. Все залежить від ваги водія. Швидкість можна регулювати, аби убезпечити пішоходів. Та навіть при двадцяти кілометрах за годину перехожий може отримати травму. Зокрема, у великих містах збільшується кількість аварій за участі водіїв електросамокатів.
У Маріуполі працює декілька пунктів оренди електросамокатів. Власники кажуть, скарг від містян поки не отримували.

Дедалі більше людей купують такі двоколісні машини. Продавці кажуть, особливо попит виріс за останні два роки. Проте невдовзі Уряд може прирівняти електротранспорт до велосипедів. Верховна Рада розглядає проєкт закону, який зобов'яже водіїв надягати шолом та користуватись світловідбивними елементами. Також власникам електронних двоколісних пропонують рухатись велодоріжками або краєм узбіччя.

Якщо через водія електронного транспорту сталася аварія - його все одно можуть покарати. Та кожен випадок розглядається окремо. Правоохоронці додають, на сьогодні у Маріуполі ДТП за участі водіїв електросамокатів не було.