19:21, 30.10.2020

Головний овоч Холовіна – гарбуз. Що з нього можна приготувати?

Дарує красу, насичує вітамінами, укріплює імунітет та розважає людей на Хеловін. Усе це - гарбуз, головний овоч сезону. Одні - вирізають з них прикраси, інші - виготовляють незвичні смаколики. Ми зібрали рецепти страв, десертів та напоїв до "моторошного" свята.

поділитись:
Головний овоч Холовіна – гарбуз. Що з нього можна приготувати? - фото 1

Гарбуз їстівний від коренів до маківки: м'якоть, насіння та квіти успішно використовують кухарі в супах, десертах та навіть напоях.

Цей овоч - унікальний за своїм складом, розповідають лікарі. Покращує метаболізм, виводить холестерин, укріплює серцеві м'язи. Овоч має багато мінералів, мікроелементів та вітамінів.

«Містить А, Б, С, F і містить єдиний у своєму рої вітамін Т. кторой використовується для лікування тромбоцитів. Там багато клітковини, вона використовується при колітах, тобто при захворюваннях кишечника, особливо вагітних, низька, калорійність, всього 26 кк на 100 мг», - зазначає лікар-гастроентеролог Віктор Дейкун.

Крім того, гарбуз можна назвати овочем краси. Адже багатий на оксиданти. Його можна додавати в маски для обличчя, він допомагає лікувати псоріаз та дерматит. А ось діабетикам та людям з язвою шлунка рекомендують вживати овоч обережно.

Рецепти від шеф-повара можна подивитися у відео: