17:36, 30.10.2020

Суддя вищого антикорупційного суду поновила розслідування у справі «Рттердам+»

Один суд, однакові скарги і... два протилежних рішення. Місяць тому колега судді відмовилась це робити і визнала - прокурори САП законно закрили справу влітку. То якому рішенню вірити?

поділитись:
Суддя вищого антикорупційного суду поновила розслідування у справі «Рттердам+» - фото 1

Тривалі засідання, 20 томів судової справи - і ось рішення судді Вищого антикорупційного суду.

«Скаргу АТ Нікопольський завод феросплавів на рішення прокурора про закриття кримінального провадження задовольнити», - зачитує суддя Вищого антикорупційного суду Оксана Олійник.

Суддя Оксана Олійник вважає - антикорупційний прокурор незаконно закрив справу проти формули Роттердам плюс. Але її колега суддя Катерина Широка, ще місяць тому була іншої думки. Трішки дивно…
В одному й тому ж суді судді ухвалюють рішення, що суперечать одне одному. Чому так? Не розуміють навіть правники з досвідом.

«В одній і тій справі, один і той самий суд не може ухвалювати протилежні рішення. Тобто, неправосудне рішення, яке відбулось вчора поставило під сумнів взагалі діяльність вищого антикорупційного суду», - каже народний депутат фракція, партії "ВО"Батьківщина" Валентин Наливайченко.

Суд поставив під сумнів навіть висновки СБУ з Генпрокуратурою. Службовці також не знайшли збитків, а прокурори підтвердили - розслідувати нема чого. Тому новим рішенням суду адвокати здивовані.

«Рішення просто є політичним. Цим рішенням нічого не встановлено. Воно лише внесло хаос в той хаос що був же. Це неймовірна ситуація, коли в одному і тому суді різні судді виносять різні рішення», - каже адвокатка Ірина Одинець.

А ще адвокати вважають - детективи НАБУ беруть реванш. Хочуть показати - 3.5 роки працювали.

«Ми можемо тільки здогадуватися які були закулісні ігри щоб отримати це рішення сьогоднішнє. Але ми розуміємо для чого були зроблені ці дії. З метою того щоб довести свою виняткову прерогативу в розслідуванні цієї справи і відновити свої репутаційні втрати, які НАБУ понесло», - наголошує адвокатка Наталія Дригваль.

Детективи не приховують свого інтересу у справі. Ходять на кожне судове засідання. Хоча це й не їхні скарги розглядають. Ми щоразу пробували почути коментарі детективів, та силовики щоразу йшли поспіхом мовчки.
Від самого початку ця справа має лобі, переконаний і колишній підозрюваний у справі, ексголова енергетичної Нацкомісії Дмитро Вовк.

«Наші антикорупціонери в лапках – радіють. А радіють вони тому що отримав перемогу Нікопольський завод феросплавів, який на мою думку є ключовим двигуном медійної та юридичної кампанії руками НАБУ», - сказав голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Рішення судді Олійник щодо поновлення розслідування - не крапка в цій історії. Буде апеляція, кажуть адвокати. А у детективів на пошук доказів збитків для держави є лиш три дні. Потім спливає максимальний термін досудового розслідування. Хоча за попередні три з половиною роки через суди НАБУ неодноразово собі вибивало ще трохи часу для слідства. Нічого не знаходили і знов просило терміни продовжити.