11:05, 28.05.2019

Хто платив податки останні п'ять років? Топ 30

Хто платив податки останні п'ять років? Топ 30 28.05.2019

поділитись:
Хто платив податки останні п'ять років? Топ 30 - фото 1

Найбільші платники податків України: «Нафтогаз України», SCM, група «Приват», Укрзалізниця, Енергоатом і АТБ-Маркет-велика фінансово-промислові групи за обсягами податкових платежів, повідомляє Liga.net із посиланням на дані УКРІНФОРМ і Держказначейства.


«Це «фундамент» українських держфінансів, ці компанії забезпечують значну частку доходів держбюджету України», - наголошується в статті. ТОП-100 найбільших платників податків у 2018 році заплатив в бюджет України 227 млрд грн. Це близько 40% податкових надходжень до дохідної частини держбюджету.


Компанії Рината Ахметова не потрапляють в ТОП-10 найбільших платників податків, але разом вони дають 90,2 млрд грн або 22,6% всіх податкових доходів бюджету, випливає з статистики УКРІНФОРМ за 2018 рік. Стільки податків генерує тільки НАК Нафтогаз, який володіє ще одним найбільшим платником - Укргазвидобуванням. У структурі SCM приблизно однакові суми платять її металургійне підрозділ - Метінвест і енергетичне - ДТЕК. Укрзалізниця володіє регіональними залізницями. Група АТБ-Маркет - мережею однойменних супермаркетів, кондфабрикою «Квітень» і м'ясної фабрикою «Фаворит», наголошується в статті.