19:53, 17.06.2020

Сартана буде щорічно отримувати 14 мільйонів гривень екологічного податку

Екологічні гроші від групи Метінвест у Сартані направлять у благоустрій селища.

поділитись:
Сартана буде щорічно отримувати 14 мільйонів гривень екологічного податку - фото 1

Вікторія часто приводить дітей погратись на цей майданчик. Його щойно побудували і він дуже зручний, - каже дівчина.

І вважає: зупиняти розвиток селища на цьому не варто.

«Цього багато не буває. Це можна кожні 100-200 метрів ставити. Дітей багато в селищі. А поліклініка у нас - сходинки кришаться. Уже кілька років ми ним не ходимо», - каже мешканка Сартани Вікторія.

Влас - теж живе у Сартані. Помітив: селище - перетворюється на краще. Проте здебільшого - у центрі. А про околиці чомусь забули.

«Поскаржуся на свою вулицю. Стовпи нові поставили електричні, але ліхтарів немає. Там на всю вулицю нашу один ліхтар світить. І у нас вулиця є зливна - стікає вся вода, а асфальту немає. І великі калюжі виходять. Ходити проблематично під час дощів», - розповідає мешканець селища.

Гроші на благоустрій є, запевняють чиновники. Відтепер щороку у місцеву скарбницю буде надходити екологічний податок. Раніше кошти надходили у Волноваський район, наразі - безпосередньо селищу. Мільйони гривень направлять на оновлення доріг та освітлення. Адже крайні вулиці Сартани свого часу страждали від обстрілів. А місцеві жителі не раз просили про ремонт.

«Не те що просили, напевно, навіть вимагали до кінця липня. Вже і підрядники були, оглядали, кошторис складали. Дорога буде виконана. Кошти надійшли. Тому це безпека наша, дороги і вуличне освітлення. Тим більше околиця селища», - каже депутат Сартанської селищної ради Олександр Ахман.

Загальна сума екоподатку - близько 14 мільйонів гривень у рік, каже селищний голова.
Усі кошти підуть в благоустрій Сартани. Наприклад, наразі, окрім ремонту доріг - приводять до ладу місцевий будинок культури і прилеглу територію. До того ж...

«В цьому році ми плануємо виконати один дуже важливий захід - придбання сміттєвих баків. Євроконтейнерів 200-літрових в кількості 3 тисяч штук. Ці контейнера роздамо нашим жителям в кожен двір», - розповів голова селищної ради Олександр Куркчі.

Щодо ремонту будинку культури - його планують закінчити у вересні - до святкування ювілею селища.