19:35, 19.01.2020

Хто залишиться з чорним екраном і куди зникне безкоштовне ТБ?

28 січня 2020 року відбудеться кодування супутникового сигналу.

поділитись:
Хто залишиться з чорним екраном і куди зникне безкоштовне ТБ? - фото 1

Ряд українських телеканалів активно попереджають глядачів, які приймають сигнал по супутникових антенах, що вони не зможуть подивитися ТВ-програми. Канали припиняють мовлення на супутнику, а значить, щоб дивитися ТБ, доведеться заплатити.

Варто відзначити, що кодуються більшість загальнонаціональних, але не всі українські канали. У відкритому доступі залишаться "Громадське" (UA: Перший і інші канали групи) і частина інформаційних телеканалів.

Що ж станеться 28 січня 2020-го?

О 03:00 відбудеться кодування супутникового сигналу, і улюблені топові українські канали зникнуть з ефіру. А буде такий "армагеддон" у 4,2 млн домогосподарств, які використовують безкоштовний супутниковий сигнал. І щоб уникнути цього, бажано вже зараз визначитися з вибором телевізійної послуги. Абоненти, які вже платять за ТБ, жодним чином не відчують змін від кодування.

Які є пропозиції на ринку?

1. Ефірне цифрове телебачення/Т2

Ефірне цифрове ТБ – Т2 відзначається тим, що абонентська плата не стягується. Початкові витрати – ефірна антена, яка вимагає установки, і якщо телевізор без цифрового приймача, потрібно додати ще зовнішній прилад. На території України таким чином можна отримати 32 телеканали та місцеві телепрограми. Даний тип прийому може стати гарною альтернативою для тих, хто вирішить попрощатися із супутником.

Плюс – відсутність абонплати. Мінус – якщо ви звикли до більшого розмаїттям каналів, то незабаром доведеться задуматися про підключення до ще одного провайдера. Та й якість в пакеті "Зеонбуду" залишиться SD, а українські телеканали в HD-якості в пакет Т2 не потраплять.

2. Супутникове телебачення

Поміняти супутник на супутник може стати простим і логічним рішенням. Для цього необхідно замінити старий супутниковий приймач (який не підтримує систему кодування Verimatrix) новим.

ВАЖЛИВО: якщо антена вже є, міняти її не потрібно. Якщо антени немає, треба звернутися до фахівців з встановлення та підключення супутникового обладнання.

- Існують варіанти, запропоновані DTH-платформами Xtra TV і Viasat. Вони можуть запропонувати вам самостійну заміну сет-топ-боксу або виклик майстра, який допоможе все налагодити. Потім потрібно вибрати пакет телеканалів і внести абонентську плату, від 49 до 249 грн. Сет-топ-бокс можна придбати за 1099 грн або ж взяти в оренду, від 30 грн на місяць.

Плюси цього рішення – надійність, гарантія якості і підтримка. Мінус – стартові витрати.

- Далі варто звернути увагу на сертифіковані приймачі з підтримкою системи кодування Verimatrix, що будуть розповсюджуватися у роздрібних мережах під торговою маркою "УТБ". Ціна – 1099 грн. Вони запропонують на вибір одну з DTH-платформ Xtra TV і Viasat. Ці приймачі можна встановити самостійно і підключити пакет Xtra TV або Viasat, керуючись простими інструкціями або зателефонувавши в службу підтримки обраного оператора.

З цим рішенням ви отримуєте всі переваги підключення до однієї з DTH-платформ, плюс можливість самостійного вибору і налаштування. Що, зрештою, цілком непогано. До того ж, кожна з платформ, щоб привернути до себе абонентів, буде зараз пропонувати вигідні рішення ("родзинки" для клієнтів). Наприклад, Xtra TV вже зараз пропонує 5-денний промоперіод на всі канали. А ще є низка спеціальних пропозицій для тих, хто вперше з'єднується зі службою. Абонент Xtra TV зможе дивитися канали ще й на додаткових екранах – скачавши додаток для Smart TV (на базі Android) – мобільному телефоні і планшеті (IOS, Android), за умови наявності інтернету. Це означає: три екрана при оплаті одного.

- Але і це ще не все. На ринку пропонуються комбіновані сет-топ-бокси супутник + ефір. З таким приймачем канали медіагруп можна приймати з ефіру, інші канали, як і раніше, з супутника. Це рішення обійдеться дорожче і може виявитися менш зручним.

3. Кабельне ТБ, IPTV, OTT

- Ще одним способом не залишитися без контенту є підключення до кабельного оператора. Для цього досить поцікавитися, які оператори є в вашому будинку/місцевості, і подати заявку на підключення.

- Також в багатоквартирному будинку швидше за все є (можливо, і не один) інтернет-провайдер, дізнайтеся, чи надає він абонентам послугу IPTV. Як правило, комплект "інтернет + ТВ" вигідніший, ніж придбання послуг окремо.

- Якщо ж послуги ТБ у провайдера немає, тоді можна самостійно придбати один з ОТТ-сервісів: Oll.TV, Megogo, Divan.TV або інший. Принцип роботи відрізняється від IPTV тим, що ви не прив'язані до мережі свого оператора і послугу можете отримувати в будь-якій точці України, де є інтернет. Для прийому знадобиться телевізор з SmartTV або приставка на Android і власне доступ до мережі інтернет. З плюсів – ОТТ-оператори дають можливість дивитися ТБ на декількох пристроях одночасно: телевізор, смартфон, планшет, комп'ютер, приставка. Але, заради справедливості, зазначимо, що супутникові платформи теж навчилися це робити. З мінусів – якість кабельного інтернету не скрізь ідеальна, а значить, інтернет-з'єднання може обриватися.

Інформаційна кампанія і блек-аути

Абоненти, які вже платять за ТБ або є користувачами Т2, з інформаційною кампанією не зіткнуться. Всі інші вже з 4 листопада спостерігають маятникові відключення сигналу, так звані блек-аути: це коли в пік телеперегляду зображення на екрані закривається картинкою з попередженням про кодування найближчим часом і рекомендацією звернутися до офіційного провайдера.

Джерело: Сьогодні