14:15, 23.08.2020

Історія переселенця Андрія Венжеги, якій знайшов своє місце у Маріуполі

Ще школярем він переїхав із Макіївки до Маріуполя. Уже тут отримав освіту та роботу мрії. Ми продовжуємо розповідати про тих, хто вважає, що у нашому місті варто залишатися.

поділитись:
Історія переселенця Андрія Венжеги, якій знайшов своє місце у Маріуполі - фото 1

На початку 2014 Андрій Венжега разом із сім'єю виїхав із Макіївки. Розповідає, там тоді залишатися було небезпечно. Прихисток знайшли в Маріуполі. Тут хлопець і завершив навчання.

«Це було не просте час не тільки для країни, а й для мене. Я в підсумку закінчив в Маріуполі школу, у мене було два тижні на все. Кожен день я здавав нові іспит, контрольну, щоб закінчити школу тут», - згадує хлопець.

З дитинства мріяв бути програмістом, утім до вишу вступив на інженера. Та жага до ІТ - не вщухала. Був впевнений, за високі бали можна отримувати підвищену стипендію. А тому витрачав її на навчання в комп'ютерній академії.

«Але, в певний момент, як раз вже доучувався, на четвертому курсі, там був момент, коли у мене переривалася стипендія і не факт, що я б вступив до магістратури, тобто не зовсім зрозуміло було. І я звернувся в Данська рада і мені допомогли оплатити що залишилися до кінця, півроку навчання».

Завдяки новим знайомствам отримав цікаву роботу.

«Я познайомився завдяки «Шагу» з Ізраїльської ІТ компанією, робив для них, десь близько року, додаток для iOS. Потім якось ми перетиналися з людиною, написав мені, запропонував роботу в Android розробником. І зараз я розробляю Android-клієнт для такого сервісу, як Livelib», - розповідає програміст.
Історія переселенця Андрія Венжеги, якій знайшов своє місце у Маріуполі - фото 24818

 

Між роботою та постійним самовдосконаленням встигає й відпочивати. Згадує, як за шість років змінилося й саме місто.

«Зараз видно, що розвивають і ІТ, і інфраструктуру, дуже багато всього цікавого тут з'являється, це круто, і туризм навіть розвивають. Зараз мені місто подобається», - каже Андрій.

Запевняє - тепер Маріуполь став для нього рідним і вважає #ТутВартоЗалишатися.