10:15, 23 серпня

В Україні посилили вимоги для тих, хто перетинає пункти пропуску

Усе через ризик поширення штаму "Дельта". Які документи питають прикордонники на КПВВ? І чи треба українцям, які прямують з непідконтрольної території, робити експрес-тест на ковід?

поділитись:
В Україні посилили вимоги для тих, хто перетинає пункти пропуску - фото 1

На Донеччині з українського боку працюють усі КПВВ. Та їхню роботу блокує противник. Пускає людей по понеділках і п'ятницях через дорожній коридор Донецьк-Маріуполь. За словами прикордонників, за день в обидва кінці пункт пропуску перетинають близько чотирьохсот людей та півсотні автівок. Аби не проходити двотижневу обсервацію та самоізоляцію, під час в'їзду варто мати сертифікат про щеплення проти КовІду вакциною, яка затверджена ВООЗ. Або ж намір імунізуватися на підконтрольній території.

«Ті особи, які проживають на тимчасово окупованих територіях, завчасно звертаються через інтернет, подають свої особисті дані, замовляють собі вакцину, вибирають собі день. Таким громадянам присвоюється персоніфікований код», - розповідають прикордонники.

Цей код передають прикордонникам і вони не відправляють охочих вакцинуватися на самоізоляцію чи обсервацію. Крім того вільно перетнути пункт пропуску можуть учасники ЗНО та абітурієнти. Ті, хто до таких категорій не належить, має здати тест, аби не сидіти вдома два тижні.

Нині КПВВ працюють з 8 до 16 години щодня.