12:51, 24.06.2020

Як школи готуються до ЗНО?

З антисептиками та в масках. Уже 25 червня стартує ЗНО. Його проводитимуть в умовах карантину. Що нині відбувається у школах і чому кожному випускнику в запрошенні вказали короткий проміжок часу, коли він має прийти до пункту тестування?

поділитись:
Як школи готуються до ЗНО? - фото 1

 

Одна зі шкіл Маріуполя, де проходитеме ЗНО. В класах уже розставили парти. Не так, як зазвичай. Столи - на відстані в півтора метра. Поверхні - продезінфікували. Олена Баранюк - директорка закладу. Розповідає: через карантин змінилося багато що. Наприклад, зайти до приміщення можна буде лише в пов'язках.

"Якщо дитина приходить без маски, ми йому видаємо. Ми отримали більше 3 тисяч масок, рукавички одноразові, екрани захисні це для медсестри і халати теж для медсестер".

Антисептики розставили у вбиральнях і на вході до школи. Учасників ЗНО пропускатимуть до аудиторій протягом години. І тільки об 11-тій розпочнуться тести. Це робиться для того, аби біля закладу не було великих скупчень.

"Пропускати ми дітей будемо на відстані півтора метра, тобто по одному вони заходять. У нас зазначено, де кабінети які розташовані. Діти самі проходять в кабінет. Інструктор і старший інструктор зустрічають їх біля кабінету", - каже Олена Баранюк, директорка школи №52.

Тетяна Бордун - медсестра. Саме вона буде стежити, аби на тестування не потрапив хтось хворий чи з температурою.

"Якщо 37.2 - таку дитину ми не допускаємо до ЗНО, природно. Але у кого будуть якісь питання, хто не згоден з цим, значить ми можемо переміряти звичайним термометром", - каже медсестра.

Також до оцінювання не допустять із нежиттю або кашлем. Можливість скласти тести нададуть на додатковій сесії - в серпні. Ще цьогоріч через пандемію - обов'язкове тестування для випускників скасували. Тож - перевірятимуть знання підлітки лише за бажанням.

"Якщо державна підсумкова атестація це три обов'язкові предмети здати, то зараз вони можуть здати два предмета, або скільки їм треба тільки для надходження в ВУЗ", - зазначила головна спеціалістка департаменту освіти Олена Бузлама.

Усього в Маріуполі працюватимуть 19 пунктів тестування. На зовнішнє незалежне оцінювання зареєструвалися майже 4 тисячі учасників. Більшість із них це випускники місцевих шкіл. 180 майбутніх абітурієнтів - мають приїхати з непідконтрольних територій. Якщо зможуть перетнути КПВВ.