17:00, 05.11.2020

Ще п’ять сучасних апаратів ШВЛ Фонд Ріната Ахметова подарував Маріуполю

Пацієнтам із ускладненнями від ковіду потрібне термінове підключення до апаратів ШВЛ. Вони стають для хворих другими легенями. Таке обладнання в дефіциті по всьому світі. Та лікарні Донеччини без перебоїв продовжують отримувати необхідне устаткування.

поділитись:
Ще п’ять сучасних апаратів ШВЛ Фонд Ріната Ахметова подарував Маріуполю - фото 1

Маріупольська лікарня №4. П'ять апаратів штучної вентиляції легень Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою Метінвест від імені Фонду передає медикам. Лікарі кажуть: така допомога в умовах пандемії безцінна.

«Відносно і забезпеченні апаратами штучної вентиляції легенів і забезпеченні киснем. Це в загальному дві важливі складові боротьби з ковідом. Це мала частина того, що Група Метінвест і Фонд Ріната Ахметова робить для четвертої лікарні. Тут і апарати ШВЛ, тут і грошові кошти, тут кисень, без якого обійтися ніяк не можна», - розповідає головний лікар Володимир Жигіль.

У межах проєкту "Боротьба з ковід-19 в Україні" Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень. Він один із перших прийшов на допомогу в боротьбі з небезпечною хворобою: об'єднав ресурси благодійного Фонду, Футбольного клубу "Шахтар", компанії Метінвест та інших активів SCM. Завдяки підтримці Ріната Ахметова перші апарати ШВЛ привезли в лікарні України ще в березні.

«Те завдання, які стояли перед нами, як виклик Пандемія, ми отримували у вигляді допомоги і підтримки від Ріната Ахметова. Такі зі штучним інтелектом апарати, допомагають виводити з цього стану пацієнта. Тому дуже цінно, що ми отримали для четвертої лікарні, які вже завтра стануть на сторожі порятунку життя і здоров'я маріупольців», - наголосила заступниця міського голови Маріуполя Ксенія Сухова.
Ще п’ять сучасних апаратів ШВЛ Фонд Ріната Ахметова подарував Маріуполю - фото 29641

 

«По Донецькій області ця допомога вона неоціненна. Ми бачимо, що пандемія нарощує обертів, у нас щодня збільшується кількість захворілих на ковід-19. І безперечно потрібно ще активніше готувати наші заклади охорони здоров'я. Під'єднувати їх до точок доступу кисню. Це обладнувати наші відділення апаратами штучної вентиляції легенів», - зазначив радник голови Донецької облдержадміністрації Микола Трофименко.

На сьогодні Фонд Ріната Ахметова передав медзакладам України 160 апаратів ШВЛ. Десять із них - маріупольським лікарням. Устаткування - надсучасне.

«Апарат сам визначає, скільки потрібно йому потрібно дати кисню, в якій дозі і в який час. У Донецькій області є вже 50 таких апаратів, які передані Ринатом Ахметовим. Ми передали Не тільки 5 апаратів ШВЛ. Ми передали ще спецкостюми, спеціальний захист для медичних працівників, які безпосередньо працюють з пацієнтів хворим на коронавирус», - розповів директор з персоналу та адміністрації комбінату "Азовсталь" Костянтин Войцеховський.

До того ж у цій лікарні завдяки підтримці групи Метінвест були обладнані кисневі пункти.